Elektronik Terazi Ayarlarını Nasıl Yapabilirim?

Eklenme Tarihi : 24.11.2011
Görüntülenme Sayısı : 23834

WOLVOX7 Programımızın desteklemiş olduğu tartı cizahları modelleri; CAS CL 5000, CAS LP-1, LP 1000 N, Densi (ACOM - NDP - Nets), AClass LS2X, Baster (ELT-15 ve ELT-30).

Programda ağırlıklı ürünler için stok kaydı oluştururken ürünün barkod numarasının ilk 7 hanesini yazmanız gerekmektedir. Diğer haneler ürünün tartımı esnasında oluşarak, ağırlığa özel üretilmektedir. Daha detaylı anlatacak olursak:

Örnek ;

Market müşterisi "elma" aldığı zaman elektronik teraziden tartım işlemi yapılır ve terazi ürüne barkod çıktısı verir.

 Çıktı aldığımız barkod  = 2907022008381 olsun...

1-) Octopers5, Octoplus6, Wolvox6 ve Wolvox7 programımızda "elma" ürünü için stok kartında bulunan barkodu alanına etiketin üzerindeki ilk 7 rakamı yazıyorsunuz. 

 Yani ; Stok adı   = Elma
          Barkodu  = 2907002 şeklinde kayıt etmeniz gerekmektedir.

Bu işlem için Octopers5, Octoplus6, Wolvox 6 da Yetkili - Ayarlar - Genel Ayarlar - Satış Faturası ayarlarından "ELEKTRONİK TERAZİ SİSTEMİ KULLAN" kutucuğunu işaretliyoruz ve hemen yanında bulunan butona tıkladıktan sonra etiketin üzerindeki barkod numarasını;

Wolvox 7 de Yetkili - Ayarlar - Genel Ayarlar - Stok Kart Ayarları - Genel - Elektronik Terazi Barkod Tanımları butonuna tıklıyoruz ve etiketin üzerindeki barkod numarasını;

 - İlk 2 haneyi barkod tipi alanına yazıyoruz. (29) barkod tipi tartılı ürünler için 27,28,29 ile başlar. Teraziden çıktı aldığınız etiketlerin ilk 2 hanesinin bazılarında 27,bazılarında 28 ve 29 varsa alt alta 3 barkod tipinide ayrı ayrı kayıt ediyoruz.

 - Stok kodu uzunluğu kısmına ise (7) yazıyorsunuz (2907002 barkodunu bulabilmesi içindir.)

 - Gramaj uzunluğuna ise (5) yazıyorsunuz. (00838 ürünün gramaj bölümüdür.)

Yukarıdaki barkodda son rakam olan (1) ise EAN barkodun kontrol kodudur.Bu kod sabit değil değişkendir.

2-) Wolvox ERP 7 için yapılması gereken ayarlar;

Yetkili -> Ayarlar -> Özel Ayarlar-> Fatura Ayarları kısmından Elektronik terazi sistemini kullanı işaretlemeniz yeterlidir. Stok barkodunu 1. maddede belirtildiği şekilde tanımladıktan sonra ilave bir ayar yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

 

Not : Ayrıca Yetkili - Ayarlar - Genel Ayarlar- Stok Ayarları sekmesinden miktar hassasiyetini minimum 3 basamak yapmanız gerekmektedir.

 

 

Bu bilgi yararlı oldumu ?