Apple iTunes Geliştirici Lisansı Almak

Eklenme Tarihi : 12.06.2018
Görüntülenme Sayısı : 421

Apple, 2017 yılı Mart ayı itibariyle aldığı App Store ile ilgili yeni kararlar ve çalışma prensipleri gereği, I Tunes geliştici lisansı bulunmayan uygulamaların App Store uygulama merkezinden kaldırılacağını duyurmuştur. Aşağıdaki adımları izleyerek yeni bir lisans alabilirsiniz.

 

Mobil Başlangıç olarak https://developer.apple.com/programs/enroll/ adresine girin.


Sayfanın altındaki ‘Start Your Enrollment’ butonunu tıklayarak devam edin.

 

Gelen sayfadan yeni bir Apple Kullanıcısı oluşturmalısınız. Mevcutta bir Apple ID’ niz varsa Apple ID / şifre girerek bu aşamayı geçebilirsiniz.‘Create Apple ID’ butonuna basarak ilerleyin.

Yeni Apple ID oluşturma sayfasında bilgilerinizi girin.

Bilgilerinizi tam ve doğru girdikten sonra sayfanın altındaki güvenlik kodunu kutucuğa girin ve sayfanın altındaki ‘Continue’ butonuna basınız.
Girdiğiniz bilgilerde Türkçe karakter kullanmayın. (Örn. Yıldırım yenine Yildirim girilmelidir.) 
Mail adresinize gelen onaylama kodunu girin ve ‘Continue’ butonuna basın. Apple ID’ niz başarılıyla oluşturulmuştur.

Artık mail adresiniz ve oluşturmuş olduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz.


Giriş yapıldıktan sonra gelen sayfada Limited ya da Anonim Şirket iseniz ‘Entity Type’ seçeneğini Company / Organization olarak seçin ve ‘Continue’ butonuna basın.
Şahıs firması iseniz ‘Individual / Sole Proprietor / Single Person Business’ seçeneğini seçip devam edin.

Seçiminizi yaptıktan sonra altta çıkan kutucuktan firmanızın D-U-N-S numarasını sorgulayabilirsiniz. Bunun için kutucuğun içerisindeki ‘Check Now’ linkine tıklayın.

Gelen sayfadan firma bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girin. Türkçe karakter kullanmadan girişlerin yapılması gerekmektedir. En son sayfanın altındaki ‘Continue’ butonuna basın.

Eğer tanımlanmış bir D-U-N-S numaranız varsa bu sayfada girdiğiniz firma e-mail adresine gönderilecektir. 
Tanımlanmış bir D-U-N-S numaranız mevcut değilse birkaç gün içerisinde bu sayfada girdiğiniz firma e-mail adresinize gönderilecektir. D-U-N-S numarasına eriştikten sonra sürece devam edilebilirsiniz. D-U-N-S numaranızı aldığınızda uygulamanızın tekrar yayınlanması için Mobil Uygulama İş Ortaklarımız ile iletişime geçmeyi unutmayın.

 

Örnek bir D-U-N-S numarası ile lisans alımı şu şekildedir: 
Gelen mailde ‘Enroll Now’ a basarak devam edebilirsiniz. 
Bu sayfada firma sahibi iseniz; 
‘I am the owner/founder and have the authority to bind my organization to legal agreements’ seçeneğini 
Yetkili iseniz; 
‘My organization has given me the authority to bind it to legal agreements.’ 
Seçeneğini seçin.

Kişi, firma ve D-U-N-S bilgilerinizi de eksiksiz ve doğru bir biçimde girdikten sonra ‘Continue’ butonuna basınız. Türkçe karakter kullanmadan giriş yapmayı unutmayın. 
Ardından ödeme sayfasına geçeceksiniz.


Bu sayfada ‘Purchase’ butonunu tıkladığınızda kredi kartı bilgilerini girip Apple iTunes Geliştirici Lisansı satın almayı gerçekleştirebilirsiniz. 

ITunes Geliştirici Lisansı’ nı aldıktan sonra Akınsoft'un bu konudaki uzman iş ortağı Mobil Uygulama İş Ortaklarımız ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Mobil Uygulama İş Ortaklarımız sizler için uygulamanızı yeniden geliştirecek ve App Store’ da yayınlanmasını sağlayacaktır. 

Mobil Uygulama İş Ortaklarımız ile iletişime geçmek için https://www.akinsofteticaret.com/’nden başvuru yapmanız ve Apple ID ve Şifrenizi iletmeniz yeterlidir. Talebinizi ilettikten kısa süre sonra iş ortağımız sizinle iletişime geçecektir.

Bu bilgi yararlı oldumu ?