AKINSOFT Otel4 Programında Anlık Kimlik Bildirimi

KBS ile sistemin kullanıcısı olan konaklama tesisi sorumlu işleticileri, konaklayan ve çalışanların kimlik bilgilerini Emniyet Genel Müdürlüğüne elektronik ortamda anlık bildirebileceklerdir. 

Konaklama tesisi yetkilisi, tesislerinin bağlı bulunduğu güvenlik birimine müracaat ederek kaydını yaptırması ve IP adresinin onaylatılması gerekmektedir. IP adresinin onaylanmaması halinde ilgili gönderim yöntemi kullanılmamaktadır.

 

AKINSOFT Wolvox Otel Programında Yapılması Gerekenler

1. AdımKullanıcı İşlemleri - Özel Tanımlar - Anlık Kimlik Bildirimi - alanında yer alan E.G.M Anlık Bildiirm Sistemini Kullan işaretleyip, AKBS uygulamasını çalıştır mutlaka tıklanmalıdır. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra karşımıza çıkan ekranda yer alan Kullanıcı Adı ve Şifresini dolduruktan sonra tamam butonuna basınız.

 

2. Adım Uygulamayı çalıştırdıktan sonra karşımıza çıkan ekranda yer alan Kullanıcı Adı ve Şifresini dolduruktan sonra tamam butonuna basınız.

 

3. Adım: Yeni rezervasyon kayıt ekranında gerekli müşteri bilgileri doldurulduktan sonra - Rezervasyonun durumu mutlaka giriş yaptı olması gerekmektedir. Giriş işlemlerinin tamamlanması ardından sağ üstte yer alan AKBS Giriş işlemine tıklamanız halinde EGM 'e kaydınız yönlendirilmiş olacaktır.

 

4. Adım: Konaklayan misafirin çıkış işlemlerini EGM 'e bildirmek için. Rezervayon durumunun mutlaka çıkış yaptı olması gerekmektedir. Çıkış işlemi tamamlandıktan sonra sağ üstte yer alan işlemler alanından AKBS Çıkış İşlemi butonu kullanılarak işlem tamamlanmalıdır.

 

 

 

NotGönderimlerinizi  https://kbs.egm.gov.tr​ adresinden kontrol ediniz.

 

Bu bilgi yararlı oldumu ?