Yapı Kredi bankası ile anlaştım. E-Ticaret programına sanal pos entegrasyon işlemini nasıl yapacağım?

Eklenme Tarihi : 13.10.2009
Görüntülenme Sayısı : 9779

 

         İlk olarak WOLVOX Ön Muhasebe programında yapmanız gereken ayarları kontrol edelim; Banka kaydına geliniz. Burada banka ile ilgili genel bilgileri doldurduktan sonra alt hesaplar alanından kullanacağınız alt hesabı belirtiniz. Burayı boş bırakırsanız banka kaydını tamamlamamış olursunuz. Bu yüzden muhakkak bir alt hesap oluşturmanız gerekmektedir.  Kaydı tamamladıktan sonra pos alanına gelerek kullanmakta olduğunuz taksit seçeneklerini girin.                                          

             

         Örnekte olduğu banka kayıtlarınızı tamamlayınız. Daha sonra E-Ticaret sanal pos alanına gelerek sanal pos kullan seçeneğini işaretleyiniz. Burada dikkat edeceğiniz alanlar posnet yetkilileri tarafından size verilen linklere giriş yaparak doğru bilgileri almaktır. Çünkü bu alana gireceğiniz bilgiler sizin için açılmış test alanında bulunan bilgilerle aynı olmak zorundadır. 

              

         Burada bulunan işyeri no (Mid) WOLVOX Ön Muhasebe programımızda banka kaydında e-ticaret sanal pos kullan seçeneğini işaretlediğimiz alanda bulunan işletme koduna yazınız. Kullanıcı adı ve parolasını da size verildiği gibi giriniz. Sanal pos server alanına ise test ekranında 193.254.228.53  yazmanız gerekmektedir. (Gerçek uygulamaya geçildiğinde bu alana 193.254.228.100 yazınız.)

         Bu ayarları yaptıktan sonra E-Ticaret programımızdaki ayarlamaları yapmanız gerekmektedir. Programı açarak sistem ayarları alanına geliniz.  Sepet işlemleri alanından Posnet kullanıcıları için (Yapı Kredi) alanına gelerek alt tarata bulunan Posnet terminal no (TID ) alanına yukarıdaki ekranda gördüğünüz Terminal No (TID) alanında yazan rakamı yazınız. Posnet anahtarı (Enc Key) alanına ise test ortamında 10,10,10,10,10,10,10,10 yazınız. 

         Son olarak  YKBPosnetActiveX.dll ve YKB POS Communication DLL.dll dosyalarını C:WINDOWSsystem32 içerisine yapıştırınız. Dosyaları yapıştırdıktan sonra Başlat -> Çalıştır -> regsvr32 YKBPosnetActiveX.dll yazarak onay mesajının gelmesini sağlayınız.

                                                                    

 

 

                Not : Eğer kullanmış olduğunuz işletim sistemi 64 Bit bir işletim sistemi ise "Çalıştır" ekranına
regsvr32 C:\Windows\Syswow64\YKBPosnetActiveX.dll
yazarak onay mesajının gelmesini sağlamanız gerekmektedir.


         Onay mesajı geldiğinde programı yeniden başlaratak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. YKBPosnetActiveX.dll ve YKB POS Communication DLL.dll dosyalarını eklerde bulabilirsiniz.

         İşlemleri tamamladıktan sonra sistem önizleme alanından kullanıcı girişi yaparak ödeme almayı deneyiniz. Ödeme esnasında kullanacağınız kartlar muhakkak posnet dökümasyon alanında bulunan deneme kartları ile olmalıdır. Gerçek kart ile deneme yaparsanız hata verecektir. Yani test ortamında sadece test kartları ile işlem yapabilirsiniz.

 

Bu bilgi yararlı oldumu ?