Wolvox Genel Muhasebe Programında Fiş Sıralama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Eklenme Tarihi : 18.06.2018
Görüntülenme Sayısı : 1337

AKINSOFT Wolvox Genel Muhasebe programında ki Fiş Sıralama özelliği sayesinde, fişlerinize toplu olarak fiş numarası verebilir; tahsil, tediye,mahsup fişlerinizi kendi içlerinde ayırabilirsiniz.

NOT: E-Defter kullanıcıları bir önceki ay gönderilen fişlerden son fiş numarasını kontrol edip gönderim yapacakları ayın fiş sıralamalarını ilgili numaraya göre başlatmalıdır.

-AKINSOFT Wolvox Genel Muhasebe Programında Fiş işlemleri- Fiş İşlemleri-Fiş Sıralama alanına girilmelidir.

-Fiş Sıralama ekranında bulunan 'Ay Seçimi' alanından fişleri sıralanacak ay seçilmelidir.Sıralama şekli aylık seçilmeli ve bu şekilde filtreleme yapılmalıdır.
Listelenen fişlerin Fiş Numarası sütunu karışık durumda ekrana gelecektir. 

-Fiş No bölümüne fiş numarası hangi numara ile başlatılacaksa o numara yazılmalıdır.Fiş sıralama alanında ilgili ay seçilip filtrelenir.
Daha sonrasında “Sıralamaya Başla” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

AKINSOFT Wolvox Genel Muhasebe programında  Fiş Sıralama işlemiyle,  birbirini takip eden ayların fişlerinin sıralı olması sağlanır.
Sıralama işleminin sağlıklı bir şekilde yapılması için, bir önceki ayın son fiş numarası kontrol edilerek sıralama yapılması gerekmektedir.
(Örneğin:Ocak ayında fiş numarası 10 da kalmışsa, Şubat ayı fişleri sıralanırken fiş numarası bölümüne 11 yazarak sıralama yapılmalıdır. )

 

 

Bu bilgi yararlı oldumu ?