WOLVOX ERP Programında Doküman Takip Modülü

 

WOLVOX ERP programında doküman takip modülü sayesinde ihtiyacınız doğrultusunda her türlü dokümanı kaydedebilir, uyarı sisteminden faydalanarak dokümanın geçerlilik tarihi öncesinde uyarı alıp işlem görmesini sağlayabilirsiniz. Mevcut doküman giriş alanına ilave olarak özel alan tanımları açabilir, doküman girişlerini kullanımınıza özel hale getirebilirsiniz. Dosya ekleme özelliği ile dökümanlarla ilişkilendirmek istediğiniz dosyaları seçerek program veritabanında saklanmasını sağlayabilir, işlemi tamamlanan dokümanlarınızı pasife alabilirsiniz.

Kullanımı tamamen ihtiyacınıza bağlı olarak esnek bırakılmıştır. Dilerseniz oluşturduğunuz dokümanları carileriniz veya stoklarınızla eşleştirebilir, mevcut cari ve stok kayıtlarınızdan seçim gerçekleştirebilirsiniz. Ancak cari ve stok seçiminin herhangi bir zorunluluğu söz konusu değildir. Cari ve stok seçimi tercihe bağlı bırakılmıştır.

Doküman kaydı oluşturmak için diğer işlemler başlığı altındaki doküman kayıt alanına geliniz.

 

Döküman No Oluşturacağınız doküman tanımına doküman nosu vererek sorgulamalarda bu numaralardan faydalanabilirsiniz.
Açıklama Oluşturacağınız doküman tanımını belirtebileceğiniz alandır.
Grubu - Ara ve Alt Grubu Oluşturacağınız dokümanın grubunu, ara ve alt grubunu seçerek raporlamalarda bu verilerden faydalanabilirsiniz. Grup, ara ve alt grup tanımlarını yetkili modülünden gerçekleştirebilirsiniz.
Kayıt Tarihi - Uyarı Tarihi Doküman kaydını oluşturduğunuz tarihtir. Sistem tarihi bu alana yansımaktadır. Uyarı tarihi alanına dökümanın süresi dolmadan birkaç gün öncesini belirterek programın süresi öncesinde uyarı vermesini sağlayabilirsiniz.
Özel Kod 1,2,3 Özel kod bilgisi girerek raporlamalarda belirttiğiniz özel koda göre sorgulamalar yapabilirsiniz.
Cari Dokümana taraf olan cariyi bu alandan seçmeniz gerekmektedir. Örneğin bir carinizle yaptığınız sözleşmeyi doküman olarak kaydetmişseniz, ilgili cariyi bu alandan seçebilirsiniz.
Stok Dokümanla ilişkilendirilecek olan stoktur. Yine aynı örnekteki gibi bir carinizle yaptığınız sözleşmeyi doküman olarak kaydedecekseniz, sözleşmeye konu olan stoğu bu alandan seçim yapabilirsiniz.
Durumu Dokümanın durumunu belirterek raporlamalarda duruma göre sorgulamalar yapabilir, süresi dolan dokümanları pasife alarak veritabanında arşivlenmesini sağlayabilirsiniz.
Notlar Dokümanla alakalı not girişleri yaparak oluşturduğunuz doküman içeriğini belirtebilir, doküman süreciyle alakalı bilgileri yazabilirsiniz.
Özel Alan Tanımları Özel alan tanımları oluşturarak doküman takip sistemini kullanımınız doğrultusunda şekillendirerek ihtiyacınıza göre alanlar oluşturabilirsiniz.
Dosya Doküman takip sistemiyle alakalı dosyaları ilişkilendirebilir, ihtiyacınız olduğunda hızlıca erişebilirsiniz. Ayrıca eklediğiniz dosyalar bilgisayarınızdan silinse dahi veritabanında saklanmaya devam edecektir.

 

Doküman listesi alanından daha önceden oluşturduğunuz dokümanların raporunu alabilir, dilerseniz doküman kayıtlarını açabilirsiniz.

Bu bilgi yararlı oldumu ?