WOLVOX E-Ticaret Kurulumunu nasıl yapabilirim ?

Eklenme Tarihi : 28.01.2010
Görüntülenme Sayısı : 14010

         

          Mevcut web tabanlı programlarımızdan, WOLVOX E-ticaret programımız ayrıca bir Web server (IIS,Apache) ve PHP kurulumuna gerek kalmadan sisteminize kur-çalıştır mantığı ile kurulumunu yapabilirsiniz.

 WOLVOX E-ticaret dosya ayarları :

        WOLVOX E-ticaret programını internet sitemizden veya tarafınıza gönderilen AKINSOFT Program Cd’niz içerisinden kurulum yapabilirsiniz.

         Eğer WOLVOX Kontrol Paneli ve WOLVOX Ön Muhasebe programını daha önce kurulum yapmamış iseniz internet sitemizden veya AKINSOFT Program Cd ‘niz içerisinden kurulum yapmanız gerekmektedir.

        WOLVOX Kontrol Panelinden lisanslama işleminizi tamamlayınız. (Sistemin çalışabilmesi için minimum Cari, Stok, Sipariş ve E-ticaret (Web Modülü) lisanslarının olması gerekmektedir.

                       

WOLVOX E-Ticaret Yönetici Ayarları :

        

   E-ticaret çalışma portu defaultda “8888” olarak gelecektir. Eğer sisteminizde IIS kurulumu yok ise bu port numarasını “80” portuna almanız gerekmektedir.

        Sisteme farklı bir internet ortamındaki bilgisayardan bağlantı (local olmayan bir ip den) yapabilmeniz için modemizinden E-ticaret çalışma portu “8888” ile “80” portunu açmanız gerekmektedir. Daha sonra http://statik ip adresiniz:8888 portu ile dış ip’den bağlantıyı yapabilirsiniz.

        Not: Bu işlemler için statik ip adresinizin olması gerekmektedir.

        Veritabanı bağlantı bilgilerinde yer alan

 

Kontrol Panel IP : 127.0.0.1 (E-ticaret server, WOLVOX Kontrol Panelinin bulunduğu bir serverda çalışacak ise 127.0.0.1 yazabilirsiniz. Eğer E-ticaret server farklı bir serverdan çalışacak ise bu kısma Kontrol panelinin çalıştığı sistemin statik ip’ sini belirtmeniz gerekmektedir.Sistemin çalışması farklı bir host üzerinden yapılacaksa kontol panelinin çalıştığı bilgisayarın statik ipsine host firmanızla görüşerek yönlendirmesini yaptırabilirsiniz.)

 

         Kontrol Panel Port : 3054 (Kontrol panelinin çalışma portunu yazıyorsunuz. Default olarak 3054 gelecektir.)

 

 

         Personel Kul.Adı : SYSDBA (WOLVOX Kontrol Paneline girişte kullandığınız yetkili kullanıcı adınızı yazıyorsunuz.)

         Personel Kul.Şifresi : masterkey (WOLVOX Kontrol Paneline girişte kullandığınız yetkili şifrenizi yazıyorsunuz. Defaultta “masterkey” dir. Eğer değiştirmiş iseniz yeni yetkili şifrenizi yazıyorsunuz.)

         Kullanılacak Şirket Kodu: Kontrol panelinden oluşturmuş olduğunuz ve E-ticaret sistemini kullanmak istediğiniz şirketinizin kodunu yazıyorsunuz.

        Çalışma Yılı : Kontrol panelinden oluşturmuş olduğunuz ve E-ticaret sistemini kullanmak istediğiniz şirketinizin çalışma yılını yazıyorsunuz.

        Şube : Kontrol panelinden oluşturmuş olduğunuz ve E-ticaret sistemini kullanmak istediğiniz şirketinize ait şube kodunu yazıyorsunuz.

        Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra yönetici ekranında bulunan ürün işlemleri, sepet işlemleri ve kullanıcıya özel alanların kaydı tamamlandıktan sonra E-ticaret sisteminizi aktif etmiş olacaksınız. E-ticaret kontrol ekranında sistem önizleme yaptığınız zaman yapmış olduğunuz ayarlar doğrultusunda E-ticaret sistemi çalışacaktır

WOLVOX E-Ticaret Cari, Stok ve Banka Ayarları :

         WOLVOX Ön Muhasebe programında bulunan stok kayıtlarınızı ise web de gösterebilmeniz için Stok kart kaydı içerisinde bulunan “web de görünsün” seçeneğini işaretleminz gerekmektedir.

         Stok kartlarınızda grup kayıtlarınız varsa web üzerinde göstermek istediğiniz gruplarınızı da grup kaydında bulunan “webde görünsün” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

         E-Ticaret Sistemi üzerinden Ön Muhasebe de kayıtlı bulunan müşterileriniz giriş yaparak online ürün sipariş işlemlerini, ödeme işlemlerini ve cari hareket raporlarını görebilmeleri için Ön Muhasebe cari kart işlemlerinden her müşteriniz için web kullanıcı adı ve parolası tanımlamanız gerekmektedir.

          Müşterilerinizin E-Ticaret sistemi üzerinden online alışveriş yapabilmeleri için Banka modül lisansınızın olması ve sonrasında ön muhasebe, banka işlemlerinden sanal pos anlaşması yaptığınız bankaları kayıt ederek E-Ticaret sanal pos kullan seçeneğini aktifleştirmeniz gerekmektedir.  Online ödeme alanlarında SSL güvenli bağlantı sistemini kullanmak için SSL sertifikanızı temin ettikten sonra (SSL Sertifikası veren şirketlerden) AKINSOFT Genel Merkez ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Etiketler

Bu bilgi yararlı oldumu ?