WOLVOX 8 WebConnect Yardım Dosyası

Eklenme Tarihi : 05.07.2018
Görüntülenme Sayısı : 1354

ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ

 

Wolvox ERP programının içerdiği 'Stok Yönetimi' , 'Satın Alma Yönetimi' , 'Satış Yönetimi' , 'Servis Yönetimi' , 'Finans Yönetimi' , 'CRM' , 'Restaurant' bölümlerinin Web tabanlı olarak kullanılabilmesini sağlayan 'WOLVOX WebConnect' modülü sayesinde internet ortamının sağlanabildiği her yerden sisteme giriş yaparak desteklediği modüller için 'WOLVOX ERP' programındaki özelliklerin büyük çoğunluğundan faydalanabilirsiniz.

 

 •  Mevcut modüller ERP programındaki modüllerdeki özelliklerin büyük çoğunluğunu destekler.
   
 •  Web arayüzü masaüstü ve mobil tarayıcılar ile tam uyumludur. Akıllı telefon ve tabletten rahatlıkla kullanılabilir.
   
 •  Kurulumu çok basittir. Kurulum dosyasını çalıştırıp gerekli ayarları yaptıktan sonra sadece modeminizden port açmanız yeterlidir.
   
 •  Lisans sistemi anlık kullanıcı sayısı ile belirlenir. Dolayısı ile istediğiniz cihazdan ve bilgisayardan kullanıcı limiti dahilinde uygulamayı kullanabilirsiniz.
   
 •  Web tabanlı olduğu için uzak bağlantılarda hız açısından avantaj sağlar.
   
 •  Wolvox ERP programındaki rapor tasarımlarınızı aynen kullanmaya devam edebilirsiniz. Raporlarınız PDF formatında size sunulur.

 

 

YETKİLİ

 

Oturumu Kapat:  Kullanıcı ile açılmış olan oturumu kapatarak farklı bir kullanıcı ile giriş yapmanızı sağlar. 

Şirket Seçimi: Programı açarken kullanılan şirket seçimi değiştirilmek istendiğinde bu alan kullanılarak farklı bir şirkete geçiş yapılabilir.

 

 

 

 

 

Hause Keeping: Wolvox Otel kullanan müşterilerimiz için 'Hause Keeping' kontolü yaparak oda temizlik 'Durumu'nu değiştirebilecekleri, oda kontrolü yapabilecekleri alandır.

 

 

 

 

Özel Ayarlar: Program açıldığında WebConnect panelinin gizlenmesini istiyorsanız 'Özel Ayarlar' içerisinden 'Bağlantı Kurulunca Otomatik Gizlen' seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Programdan Çık: Programı kapatacağınızda kullanacağınız alandır.

(Programa internet ortamından erişebildiğiniz tüm platformlardan giriş yapabilirsiniz. Ancak server bilgisayarınızda WebConnect programının kurulu ve çalışır durumda olması gerekmektedir)

 

 

 

Port Ayarları 

Port Ayarları alanından kullanmak istediğiniz portu belirtiniz. Belirtmiş olduğunuz portu aynı zamanda dışarıdan erişebilmek için modeminizden de açmanız gerekecektir.Bağlantı kurmak için kurulu olduğu bilgisayarınızın statik IP numarasını browserinize yazıp sisteme giriş yapabilirsiniz

(Modem üzerinden açılacak portlar: 3050, 3055, 3056, 8888)

 

Örneğin: Statik IP numaranız 88.2XX.2X.2XX olsun. WebConnect programını 8888 portundan kullanıyorsanız dışarıdan erişmek için browserinize 88.2XX.2X.2XX:8888 yazmanız gerekmektedir. Cep telefonu, tablet, notebook gibi cihazlarınızdan sisteme girerken de aynı yöntemi kullanabilirsiniz. İlave bir kurulum yapmanıza gerek yoktur.

WebConnect bağlantı ayarları için 

 

 

 

 

 

Cache Temizle

Daha önce yapılmış olan bağlantıları hafızadan temizlemenizi sağlar.

 

 

 

 

 

Ön İzleme

Ön izleme yaparak WebConnect programı içerisinde hangi modüllerin bulunduğunu, ne tür işlemler yapabileceğinizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ön İzleme butonuna tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönlendirilerek giriş yapmanız istenecektir.

 

 

 

Giriş işleminizden sonra programı inceleyebilirsiniz. 

(Kontrol panelinden kaydetmiş olduğunuz kullanıcılarla giriş yapabilirsiniz. Bunun için kullanıcılarınıza 'Kullanıcı Yetkilendirme' kısmından 'WebConnect' yetkisini vermeniz gerekmektedir.)

 

1 STOK YÖNETİMİ

 

 

 • 'Tanımlar' kısmından 'Stok Tanımı' yapabilir,
   
 • 'Raporlar' içerisinden, yapılan stok kayıtlarının 'Tanım Listeleri'ni dilerseniz 'Liste' dilerseniz de 'Resim'li liste olarak alabilir, 'Kalan Miktar'larını görüntüleyebilirsiniz.
   
 • 'Envanter Raporları'na girerek stoklarınızın giren, çıkan, kalan, bloke ve termin miktarlarını görebilir envanter tutarlarıinceleyebilirsiniz.
   
 • 'İşlem Raporları'ndan stoklarınızın giriş ve çıkış hareketlerini kontrol edebilirsiniz.

 

 

1.1 TANIMLAR

1.1.1 Stok Tanımları

 Elinizde bulundurduğunuz ürünlerin kaydını yapabileceğiniz bir bölümdür. Elinizde bulundurduğunuz ürünleri gruplarına göre ayırıp alt gruplar oluşturup stoklarınızı tanımlayabilirsiniz. Stoklarınıza satışta veya alışta uygulamak istediğiniz iskonto varsa onları belirlemeniz mümkün.

1.1.1.1 Genel Bilgiler

 • Stok Adı: Elinizde bulundurduğunuz ve kaydını yapmak istediğiniz ürünlerin, belirlemiş olduğunuz grup ve alt gruplar doğrultusunda ismini girebileceğiniz bölümdür.
   
 • Stok Kodu: Manuel ya da otomatik olarak stok kodu verebileceğiniz alandır. 
   
 • Grubu :  Elinizde bulunan stoklarınızın, grubunu oluşturabileceğiniz alandır.
   
 • Ara Grubu: Grubunun altına grup oluşturabileceğiniz alandır. 
   
 • KDV%: Stoklarınız için alış ve satış KDV lerini belirleyebileceğiniz alandır.
   
 • Ana Stok: Ana stok bölümünde asorti sistemi kullanıyor iseniz markası, modeli, renk ve benden ve ana stok kodunu belirleyebileceğiniz bölümdür.

 

 

 

1.2 RAPORLAR

1.2.1 Tanım Listeleri

 • Stok Tanımlar Listesi: Daha önceden kaydetmiş olduğunuz stokları listeleme ekranıdır. Dilerseniz 'Liste' dilerseniz de 'Resim'li liste olarak alabilirsiniz. Filtreleme alanından 'Kalan Miktarları Göster' seçeneğini işaretleyerek stoklarınızın 'Kalan Miktar'larını görüntüleyebilirsiniz. Filtreleme alanında 'Aralıklar' sekmesinden stoklara tanımladığınız 'Özel Kodu 1,2,3' ile arama yapabilirsiniz. 'Yeni Stok Ekle' butonunu kullanarak yeni stok kaydı yapabilir, 'Kartı Aç' butonuna tıklayarak stok kartını açabilir ve üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

 

1.2.2 Envanterler

 • Stok Envanteri: Bütün stokların giriş ve çıkış işlemlerinin; giren toplam miktar, çıkan toplam miktar, giriş tutarları, çıkış tutarlarının toplamları olarak ayrıntılı listelendiği bölümdür. Bütün stokların; giriş ve çıkış miktarları, tutar toplamları alt toplamlarda verilmiştir. Filtreleme alanından 'Bloke ve Termini Dahil Et' seçeneğini işaretleyerek bloke ve terminlerinizi de listede görebilirsiniz.
   
 • Stok Envanteri (Birimli): Stok kartlarınıza tanımlamış olduğunuz birimlere bağlı olarak envanter alabileceğiniz alandır. Bunun için envanterini alacağınız ürünü seçtikten sonra alt tarafta bulunan birimleri takip edebilirsiniz.

 

1.2.3 İşlem Raporları

 • Stok Hareket Raporu: Stoklar üzerinde yapılan bütün hareketlerin listelendiği bölümdür. Stoklarınızın bütün giriş ve çıkış işlemlerini görebilirsiniz.

 

 

2 SATIN ALMA YÖNETİMİ

 

 

 

 •  'Verilen sipariş' , 'Alış İrsaliyesi' , 'İrsaliye Faturalandırma' , 'Alış Faturası' ve 'Alıştan İade Faturası' kesebilirsiniz. 

AKINSOFT Wolvox ERP programı ile mantığı aynıdır. Düzenlenecek herhangi bir sipariş, irsaliye veya faturada öncelikle 'Cari' seçimi yapılır. Ardından kullanılacak 'Stok'lar seçilir diğer işlemler kontrol edilerek tercihe göre uygulanır ve kaydedilir. 

 

 

 

2.1 İŞLEMLER

2.1.1 Siparişler (Yurt İçi Verilen Sipariş, Yurt Dışı Verilen Sipariş)

2.1.1.1 Cari

Verilen siparişe tıkladığınız ilk olarak Cari seçim penceresi olarak Cari Tanımlar Listesi açılacaktır. Filtrele butonuna tıklayarak işlem yapılacak carinizi seçmeniz gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz cariye ait bilgileri, sipariş cari bilgilerine otomatik olarak gelecektir.

 

 

2.1.1.2 Sipariş

Siparişe stok eklemek için Barkodu nun yanında bulunan  butonuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza Stok Tanımlar Listesi açılacaktır. Açılan ekrandan eklemek istediğiniz stokları seçerek miktarlarını girdikten sonra Tamam butonuna tıklamanız gerekmektedir. 
Eklediğiniz stoklar üzerinde değişiklik yapmak için
Barkodu nun yanında bulunan  butona tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

 


2.1.1.3 Sipariş Bilgileri

 • Sipariş No: Dilerseniz manuel olarak sipariş numarası yazabilir veya programın otomatik vermesi için boş bırakabilirsiniz. Sipariş numarasına programın otomatik verdiği numaraları,Wolvox ERP programı içerisinde "Yetkili" menüsünde yer alan "Sayaç Tanımları" alanından düzenleyebilirsiniz.
   
 • Sipariş Tarihi: Siparişin düzenlendiği tarihi yazabilirsiniz. Program bu alana otomatik olarak sistemin tarihini atacaktır. Bu tarihi manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Sipariş Saati: Siparişin düzenlendiği saati yazabilirsiniz. Program otomatik olarak o anki sistem tarihini alana yerleştirecektir. Bu alanı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Vadesi: Düzenlemiş olduğumuz sipariş veresiye satış ise vade tarihi girilir. Eğer boş bırakılırsa program otomatik olarak sistem tarihini atacaktır.
   
 • Özel Kodu: Özel rapor almak için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz özel kodu alanına istediğiniz karakteri girebilirsiniz.
   
 • KDV % : Sipariş tutarına eklenecek olan Katma Değer Vergisi oranıdır. Stok kartlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Temel gıda maddelerinde bu oran % 8’dir. Bu oranlar fatura tutarına dahil veya hariç olabilir. Bu oranların dahil veya hariç olduğunu bu alandan belirleyebilirsiniz. KDV oranını sabitleyebilirsiniz.
   
 • Teslim Tarihi: Sipariş için Teslim tarihi girebileceğiniz alandır. 
   
 • Sipariş Durumu: Siparişinizin şu anki durumuna göre değişiklik yapabileceğiniz alandır. Beklemede, onaylandı, muhasebelendi, kısmi muhasebelendi, iptal... gibi durumları uygulayabilirsiniz. 
   
 • Ek Bilgi-1 , 2: Doldurulması isteğe bağlıdır. Siparişle ile ilgili bir takım bilgiler bu alana yazılır.

 

2.1.1.4 Döviz

Sipariş üzerindeki dövizle yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Burada düzenlediğiniz siparişlerin tutarını istediğiniz döviz birimine çevirebilir, tutarı yine döviz olarak cari ve stok kartlarına işleyebilir, üzerinde bulunduğunuz siparişe ait döviz kurunu belirleyebilirsiniz. Eğer sipariş üzerinde döviz kullanmak istemiyorsanız "Döviz Kullan" kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. Siparişe ait döviz birimini belirlemek için "Birimi" alanından istediğiniz dövizi seçiniz.

 

 

2.1.1.5 İskontolar

 • KDV Öncesi İskonto: İskonto ( indirim ) seçenekleridir. Bu alanlarda belirtilen indirim oranları sipariş tutarına KDV uygulanmadan önce yapılan yani KDV siz tutara uygulanan indirimlerdir.
   
 • Cari İskontosu:  Sipariş düzenlediğimiz kişinin daha önce cari kartında belirttiğimiz özel iskonto oranı gelecektir. Bu oranı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İskonto 1-2-3: Stoklara uygulanır. İskonto adeti 3 tür. İşleyişi ise 1. iskontodan başlanır ve indirimli tutar üzerinden 2. iskonto uygulanır. Daha sonra 3. iskonto uygulamaya girer.

  Bunu bir örnekle tabloda açıklayalım. 100 TL tutarında bir satışımız var. 

   
 • Stok İskontosu: Stok kartını kaydederken belirttiğimiz özel iskonto oranından uygulanmaktadır.Yapılan tüm iskontolardan sonra uygulanır. 
   
 • KDV Sonrası İskonto: Sipariş tutarına KDV eklendikten sonra uygulanır. Bu alana hem rakam hem de oran girebilir veya ikisini de yapabiliriz.

 

 

2.1.2 İrsaliyeler

2.1.2.1 Cari

Alış İrsaliyesine tıkladığınız ilk olarak Cari seçim penceresi olarak Cari Tanımlar Listesi açılacaktır. Filtrele butonuna tıklayarak işlem yapılacak carinizi seçmeniz gerekmektedir.

 

 

2.1.2.2 İrsaliye

İrsaliyeye stok eklemek için Barkodu nun yanında bulunan  butonuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza Stok Tanımlar Listesi açılacaktır. Açılan ekrandan eklemek istediğiniz stokları seçerek miktarlarını girdikten sonra Tamam butonuna tıklamanız gerekmektedir. 
Eklediğiniz stoklar üzerinde değişiklik yapmak için
Barkodu nun yanında bulunan  butona tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

 

 


2.1.2.3 İrsaliye Bilgileri

 • İrsaliye No: Dilerseniz manuel olarak irsaliye numarası yazabilir veya programın otomatik vermesi için boş bırakabilirsiniz. İrsaliye numarasına programın otomatik verdiği numaraları, Wolvox ERP programı içerisinde "Yetkili" menüsünde yer alan "Sayaç Tanımları" alanından düzenleyebilirsiniz.
   
 • İrsaliye Tarihi: İrsaliyenin düzenlendiği tarihi yazabilirsiniz. Program bu alana otomatik olarak sistemin tarihini atacaktır. Bu tarihi manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İrsaliye Saati: İrsaliyenin düzenlendiği saati yazabilirsiniz. Program otomatik olarak o anki sistem tarihini alana yerleştirecektir. Bu alanı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Sevk Tarihi: Stoğun alıcıya ulaştırılacağı tahmini tarihi girebileceğiniz alandır.
   
 • Vadesi: Düzenlemiş olduğumuz irsaliye veresiye satış ise vade tarihi girilir. Eğer boş bırakılırsa program otomatik olarak sistem tarihini atacaktır.
   
 • Özel Kodu: Özel rapor almak için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz özel kodu alanına istediğiniz karakteri girebilirsiniz.
   
 • KDV % : İrsaliye tutarına eklenecek olan Katma Değer Vergisi oranıdır. Stok kartlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Temel gıda maddelerinde bu oran % 8’dir. Bu oranlar irsaliye tutarına dahil veya hariç olabilir. Bu oranların dahil veya hariç olduğunu bu alandan belirleyebilirsiniz. KDV oranını sabitleyebilirsiniz.
   
 • Ek Bilgi-1 , 2: Doldurulması isteğe bağlıdır. İrsaliye ile ilgili bir takım bilgiler bu alana yazılır.
   
 • Kargo No: Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasına verdiğiniz ürünlerin takibi için kargo no girebileceğiniz alandır.
 • Cari Harekete İşlensin: Kaydettiğiniz irsaliyenin cari entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan irsaliye hareketleri cari harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen irsaliye hareketi cariye hiçbir etki etmeyecektir.

 • Stok Harekete İşlensin:  Kaydettiğiniz irsaliyenin stok entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan irsaliye hareketleri stok harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen irsaliye hareketi stoğa hiçbir etki etmeyecektir.

 • İrsaliye Kesildi: İrsaliye işlemi tamamlandığında işaretlenebilecek alandır.

 • Faturalandı: İrsaliyeyi faturalandırdığınızda otomatik olarak faturalandı seçeneği işaretlenecektir.

 • İrsaliye İptal: İrsaliyenin iptal olması durumunda irsaliyeyi iptal edebileceğiniz alandır.

 

2.1.2.4 Döviz

İrsaliye üzerindeki dövizle yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Burada düzenlediğiniz faturanın tutarını istediğiniz döviz birimine çevirebilir, tutarı yine döviz olarak cari ve stok kartlarına işleyebilir, üzerinde bulunduğunuz irsaliyeye ait döviz kurunu belirleyebilirsiniz. Eğer irsaliye üzerinde döviz kullanmak istemiyorsanız "Döviz Kullan" kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. İrsaliyeye ait döviz birimini belirlemek için "Birimi" alanından istediğiniz dövizi seçiniz.

 

 

 

2.1.2.5 İskontolar

 • KDV Öncesi İskonto: İskonto ( indirim ) seçenekleridir. Bu alanlarda belirtilen indirim oranları irsaliye tutarına KDV uygulanmadan önce yapılan yani KDV siz tutara uygulanan indirimlerdir.
   
 • Cari İskontosu:  İrsaliye düzenlediğimiz kişinin daha önce cari kartında belirttiğimiz özel iskonto oranı gelecektir. Bu oranı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İskonto 1-2-3: Stoklara uygulanır. İskonto adeti 3 tür. İşleyişi ise 1. iskontodan başlanır ve indirimli tutar üzerinden 2. iskonto uygulanır. Daha sonra 3. iskonto uygulamaya girer.

  Bunu bir örnekle tabloda açıklayalım. 100 TL tutarında bir satışımız var. 

   
 • Stok İskontosu: Stok kartını kaydederken belirttiğimiz özel iskonto oranından uygulanmaktadır. Bu oranlar alış ve satış irsaliyelerinde aynı değildir. Yapılan tüm iskontolardan sonra uygulanır. 
   
 • KDV Sonrası İskonto: İrsaliye tutarına KDV eklendikten sonra uygulanır. Bu alana hem rakam hem de oran girebilir veya ikisini de yapabiliriz.
   

 

2.1.2.6 İrsaliye Faturalandırma

İrsaliye faturalandırma ekranında toplu olarak faturalandırma işlemi yapabilirsiniz. Tümünü Seçerek ya da faturalandırmak istediklerinizin üzerini işaretleyerek faturalandırma işlemi yapabilirsiniz.

 

 

2.1.3 Faturalar (Alış Faturası, Alıştan İadeler)

2.1.3.1Cari

Yurt içi satış faturasına tıkladığınız ilk olarak Cari seçim penceresi olarak Cari Tanımlar Listesi açılacaktır. Filtrele butonuna tıklayarak işlem yapılacak carinizi seçmeniz gerekmektedir.

 

 

2.1.3.2 Fatura

Faturaya stok eklemek içim Barkodu nun yanında bulunan  butonuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza Stok Tanımlar Listesi açılacaktır. Açılan ekrandan eklemek istediğiniz stokları seçerek miktarlarını girdikten sonra Tamam butonuna tıklamanız gerekmektedir. 
Eklediğiniz stoklar üzerinde değişiklik yapmak için
Barkodu nun yanında bulunan  butona tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

 


2.1.3.3 Fatura Bilgileri 1 

 • Fatura No: Dilerseniz manuel olarak fatura numarası yazabilir veya programın otomatik vermesi için boş bırakabilirsiniz. Fatura numarasına programın otomatik verdiği numaraları, program içerisinde "Yetkili" menüsünde yer alan "Sayaç Tanımları" alanından düzenleyebilirsiniz.
   
 • Fatura Tarihi: Faturanın düzenlendiği tarihi yazabilirsiniz. Program bu alana otomatik olarak sistemin tarihini atacaktır. Bu tarihi manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Fatura Saati: Faturanın düzenlendiği saati yazabilirsiniz. Program otomatik olarak o anki sistem tarihini alana yerleştirecektir. Bu alanı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Vadesi: Düzenlemiş olduğumuz fatura veresiye satış ise vade tarihi girilir. Eğer boş bırakılırsa program otomatik olarak sistem tarihini atacaktır.
   
 • Özel Kodu: Özel rapor almak için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz özel kodu alanına istediğiniz karakteri girebilirsiniz.
   
 • KDV % : Fatura tutarına eklenecek olan Katma Değer Vergisi oranıdır. Stok kartlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Temel gıda maddelerinde bu oran % 8’dir. Bu oranlar fatura tutarına dahil veya hariç olabilir. Bu oranların dahil veya hariç olduğunu bu alandan belirleyebilirsiniz. KDV oranını sabitleyebilirsiniz.
   
 • Ek Bilgi-1 , 2: Doldurulması isteğe bağlıdır. Fatura ile ilgili bir takım bilgiler bu alana yazılır.
   
 • Kargo No: Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasına verdiğiniz ürünlerin takibi için kargo no girebileceğiniz alandır.
   
 • Cari Harekete İşlensin:  Kaydettiğiniz faturanın cari entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan fatura hareketleri cari harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen fatura hareketi cariye hiçbir etki etmeyecektir.
   
 • Stok Harekete İşlensin:  Kaydettiğiniz faturanın stok entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan fatura hareketleri stok harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen fatura hareketi stoğa hiçbir etki etmeyecektir.

 

2.1.3.4 Döviz

Fatura üzerindeki dövizle yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Burada düzenlediğiniz faturanın tutarını istediğiniz döviz birimine çevirebilir, tutarı yine döviz olarak cari ve stok kartlarına işleyebilir, üzerinde bulunduğunuz faturaya ait döviz kurunu belirleyebilirsiniz. Eğer fatura üzerinde döviz kullanmak istemiyorsanız "Döviz Kullan" kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. Faturaya ait döviz birimini belirlemek için "Birimi" alanından istediğiniz dövizi seçiniz. Döviz tutarını cari ve stoklara işlemek istiyorsanız "Cari Kartlara" ve "Stok Kartına" seçenekleri kullanabilirsiniz.

 

2.1.3.5 İskontolar

 • KDV Öncesi İskonto: İskonto ( indirim ) seçenekleridir. Bu alanlarda belirtilen indirim oranları fatura tutarına KDV uygulanmadan önce yapılan yani KDV siz tutara uygulanan indirimlerdir.
   
 • Cari İskontosu:  Fatura düzenlediğimiz kişinin daha önce cari kartında belirttiğimiz özel iskonto oranı gelecektir. Bu oranı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İskonto 1-2-3: Stoklara uygulanır. İskonto adeti 3 tür. İşleyişi ise 1. iskontodan başlanır ve indirimli tutar üzerinden 2. iskonto uygulanır. Daha sonra 3. iskonto uygulamaya girer.

  Bunu bir örnekle tabloda açıklayalım. 100 TL tutarında bir satışımız var. 

   
 • Stok İskontosu: Stok kartını kaydederken belirttiğimiz özel iskonto oranından uygulanmaktadır. Bu oranlar alış ve satış faturalarında aynı değildir. Yapılan tüm iskontolardan sonra uygulanır. 
   
 • KDV Sonrası İskonto: Fatura tutarına KDV eklendikten sonra uygulanır. Bu alana hem rakam hem de oran girebilir veya ikisini de yapabiliriz.

 

 

2.1.3.6 Kapalı Fatura

Fatura ödemesinin tamamını ya da bir kısmını almışsanız kapalı fatura alanından 'Ekle' butonuna tıklayarak aldığınız tutarı yazabilir, faturayı kapatabilirsiniz.
 

 

 

2.1.3.7 Fiyat değiştirme

Burada yer alan % oranı faturanın toplam tutarını artırmak veya düşürmek için kullanılır. Fiyatı artırmak veya düşürmek istiyorsanız değiştirmek istediğiniz oranı girip "İşlemi Uygula" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 • Raporlar alanından, işlemler kısmında yapmış olduğunuz irsaliye, sipariş, fatura işlemlerinin listelerini alabilirsiniz.
   

 

 

 

 

2.2 RAPORLAR

2.2.1 Sipariş Raporları

 • Sipariş Raporu:Kaydetmiş olduğunuz tüm siparişlerinizi listeleyebileceğiniz ve yazdırabileceğiniz alandır. Raporun alt tarafında sipariş toplamlarını görüntülenmektedir. "Sipariş" sekmesinden sipariş kestiğiniz cari kodu, cari grubu, ticari unvanı, sipariş numarası, sipariş türü, sipariş iptal durumu gibi bilgilere göre sorgulama yapabilirsiniz.   
 • Sipariş Teslim Raporu:Siparişlerinizi raporlayabileceğiniz alandır. Tabloda sipariş tarihi, sipariş numarası, sipariş miktarı, teslim miktarı ve kalan miktarları görüntüleyebilirsiniz.
   
 • Stok Bazlı Sipariş Raporu:Kayıtlı olan stoklarınıza düzenlemiş olduğunuz sipariş ve sipariş carisi ile birlikte raporlayabileceğiniz alandır. Her stoğunuz için ayrı ayrı rapor alabileceğiniz gibi tek bir stok belirleyerek te rapor alabilirsiniz. Cari seçimi yaparak, sipariş numarası girerek, tarih aralığı belirterek raporlama yapabilirsiniz.


2.2.2 İrsaliye Raporları

 • İrsaliye Raporu:Kaydetmiş olduğunuz tüm irsaliyelerinizi listeleyebileceğiniz alandır. "İrsaliye" sekmesinden irsaliye kestiğiniz cari kodu, cari grubu, ticari unvanı, irsaliye numarası, irsaliye türü, irsaliye iptal durumu gibi bilgilere göre sorgulama yapabilirsiniz.   

2.2.3 Fatura Raporları

 • Fatura Raporu:Kaydetmiş olduğunuz tüm faturalarınızı listeleyebileceğiniz alandır. "Fatura" sekmesinden fatura kestiğiniz cari kodu, cari grubu, ticari unvanı, fatura numarası, fatura türü, fatura iptal durumu gibi bilgilere göre sorgulama yapabilirsiniz. "Aralıklar" sekmesinden fatura tarih aralığı belirtebilir, minimum ve maximum fatura bedeli girebilir, faturası kesilen ve kesilmeyenleri seçebilirsiniz.
   
 • Stok Bazlı Fatura Raporu:Faturalarınız üzerinde kullandığınız stoklarınızı hareket bazlı raporlayabileceğiniz alandır. Tabloda stok bilgileri yer almaktadır. Fatura numarasına, tarihine, pazarlamacı adına göre filtreleme yapabilmektesiniz. "Stok" sekmesinden stok seçimi yaparak filtreleme yapabilirsiniz.


 

 

 

 

 

3 SATIŞ YÖNETİMİ

 

 • 'İşlemler' sekmesinden 'Alınan Sipariş' düzenleyebilir,
   
 • 'Satış İrsaliyesi' kaydedebilir, 
   
 • 'İrsaliye Faturalandırma' yapabilir,
   
 • 'Satış Faturaları' kesebilir ve 'Satıştan İade Faturaları' düzenleyebilirsiniz.

 

 

3.1 İŞLEMLER

 •  'Yurt içi Alınan Sipariş' , 'Satış İrsaliyesi' , 'İrsaliye Faturalandırma' , 'Yurt İçi Satış Faturası' ve Yurt İçi Satıştan İade Faturası' kesebilirsiniz. 

AKINSOFT Wolvox ERP programı ile mantığı aynıdır. Düzenlenecek herhangi bir sipariş, irsaliye veya faturada öncelikle 'Cari' seçimi yapılır. Ardından kullanılacak 'Stok'lar seçilir diğer işlemler kontrol edilerek tercihe göre uygulanır ve kaydedilir. 

 

3.1.1 Siparişler (Yurt İçi Alınan Sipariş, Yurt Dışı Alınan Sipariş)

3.1.1.1 Cari

Alınan siparişe tıkladığınız ilk olarak Cari seçim penceresi olarak Cari Tanımlar Listesi açılacaktır. Filtrele butonuna tıklayarak işlem yapılacak carinizi seçmeniz gerekmektedir.

 

 

3.1.1.2 Sipariş

Siparişe stok eklemek için Barkodu nun yanında bulunan  butonuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza Stok Tanımlar Listesi açılacaktır. Açılan ekrandan eklemek istediğiniz stokları seçerek miktarlarını girdikten sonra Tamam butonuna tılamanız gerekmektedir. 
Eklediğiniz stoklar üzerinde değişiklik yapmak için
Barkodu nun yanında bulunan  butona tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

 


3.1.1.3 Sipariş Bilgileri

 • Sipariş No: Dilerseniz manuel olarak sipariş numarası yazabilir veya programın otomatik vermesi için boş bırakabilirsiniz. Sipariş numarasına programın otomatik verdiği numaraları, program içerisinde "Yetkili" menüsünde yer alan "Sayaç Tanımları" alanından düzenleyebilirsiniz.
   
 • Sipariş Tarihi: Siparişin düzenlendiği tarihi yazabilirsiniz. Program bu alana otomatik olarak sistemin tarihini atacaktır. Bu tarihi manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Sipariş Saati: Siparişin düzenlendiği saati yazabilirsiniz. Program otomatik olarak o anki sistem tarihini alana yerleştirecektir. Bu alanı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Vadesi: Düzenlemiş olduğumuz sipariş veresiye satış ise vade tarihi girilir. Eğer boş bırakılırsa program otomatik olarak sistem tarihini atacaktır.
   
 • Özel Kodu: Özel rapor almak için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz özel kodu alanına istediğiniz karakteri girebilirsiniz.
   
 • KDV % : Sipariş tutarına eklenecek olan Katma Değer Vergisi oranıdır. Stok kartlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Temel gıda maddelerinde bu oran % 8’dir. Bu oranlar sipariş tutarına dahil veya hariç olabilir. Bu oranların dahil veya hariç olduğunu bu alandan belirleyebilirsiniz. KDV oranını sabitleyebilirsiniz.
   
 • Teslim Tarihi: Sipariş için Teslim tarihi girebileceğiniz alandır. 
   
 • Sipariş Durumu: Siparişinizin şu anki durumuna göre değişiklik yapabileceğiniz alandır. Beklemede, onaylandı, muhasebelendi, kısmi muhasebelendi, iptal... gibi durumları uygulayabilirsiniz. 
   
 • Ek Bilgi-1 , 2: Doldurulması isteğe bağlıdır. Siparişle ile ilgili bir takım bilgiler bu alana yazılır.

 

3.1.1.4 Döviz

Sipariş üzerindeki dövizle yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Burada düzenlediğiniz siparişin tutarını istediğiniz döviz birimine çevirebilir, tutarı yine döviz olarak cari ve stok kartlarına işleyebilir, üzerinde bulunduğunuz siparişe ait döviz kurunu belirleyebilirsiniz. Eğer sipariş üzerinde döviz kullanmak istemiyorsanız "Döviz Kullan" kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. Siparişe ait döviz birimini belirlemek için "Birimi" alanından istediğiniz dövizi seçiniz.
 

 

3.1.1.5 İskontolar

 • KDV Öncesi İskonto: İskonto ( indirim ) seçenekleridir. Bu alanlarda belirtilen indirim oranları sipariş tutarına KDV uygulanmadan önce yapılan yani KDV siz tutara uygulanan indirimlerdir.
   
 • Cari İskontosu:  Sipariş düzenlediğimiz kişinin daha önce cari kartında belirttiğimiz özel iskonto oranı gelecektir. Bu oranı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İskonto 1-2-3: Stoklara uygulanır. İskonto adeti 3 tür. İşleyişi ise 1. iskontodan başlanır ve indirimli tutar üzerinden 2. iskonto uygulanır. Daha sonra 3. iskonto uygulamaya girer.

  Bunu bir örnekle tabloda açıklayalım. 100 TL tutarında bir satışımız var. 

   
 • Stok İskontosu: Stok kartını kaydederken belirttiğimiz özel iskonto oranından uygulanmaktadır.Yapılan tüm iskontolardan sonra uygulanır. 
   
 • KDV Sonrası İskonto: Sipariş tutarına KDV eklendikten sonra uygulanır. Bu alana hem rakam hem de oran girebilir veya ikisini de yapabiliriz.

 

3.1.2 İrsaliyeler ( Satış İrsaliyesi)

3.1.2.1 Cari

Satış İrsaliyesine tıkladığınız ilk olarak Cari seçim penceresi olarak Cari Tanımlar Listesi açılacaktır. Filtrele butonuna tıklayarak işlem yapılacak carinizi seçmeniz gerekmektedir.


 

3.1.2.2 İrsaliye

İrsaliyeye stok eklemek için Barkodu nun yanında bulunan  butonuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza Stok Tanımlar Listesi açılacaktır. Açılan ekrandan eklemek istediğiniz stokları seçerek miktarlarını girdikten sonra Tamam butonuna tıklamanız gerekmektedir. 
Eklediğiniz stoklar üzerinde değişiklik yapmak için
Barkodu nun yanında bulunan  butona tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

 


3.1.2.3 İrsaliye Bilgileri 

 • İrsaliye No: Dilerseniz manuel olarak irsaliye numarası yazabilir veya programın otomatik vermesi için boş bırakabilirsiniz. İrsaliye numarasına programın otomatik verdiği numaraları, program içerisinde "Yetkili" menüsünde yer alan "Sayaç Tanımları" alanından düzenleyebilirsiniz.
   
 • İrsaliye Tarihi: İrsaliyenin düzenlendiği tarihi yazabilirsiniz. Program bu alana otomatik olarak sistemin tarihini atacaktır. Bu tarihi manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İrsaliye Saati: İrsaliyenin düzenlendiği saati yazabilirsiniz. Program otomatik olarak o anki sistem tarihini alana yerleştirecektir. Bu alanı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Sevk Tarihi: Stoğun alıcıya ulaştırılacağı tahmini tarihi girebileceğiniz alandır.
   
 • Vadesi: Düzenlemiş olduğumuz irsaliye veresiye satış ise vade tarihi girilir. Eğer boş bırakılırsa program otomatik olarak sistem tarihini atacaktır.
   
 • Özel Kodu: Özel rapor almak için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz özel kodu alanına istediğiniz karakteri girebilirsiniz.
   
 • KDV % : İrsaliye tutarına eklenecek olan Katma Değer Vergisi oranıdır. Stok kartlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Temel gıda maddelerinde bu oran % 8’dir. Bu oranlar irsaliye tutarına dahil veya hariç olabilir. Bu oranların dahil veya hariç olduğunu bu alandan belirleyebilirsiniz. KDV oranını sabitleyebilirsiniz.
   
 • Ek Bilgi-1 , 2: Doldurulması isteğe bağlıdır. Siparişle ile ilgili bir takım bilgiler bu alana yazılır.
   
 • Kargo No: Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasına verdiğiniz ürünlerin takibi için kargo no girebilecğeiniz alandır.
 • Cari Harekete İşlensin: Kaydettiğiniz irsaliyenin cari entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan irsaliye hareketleri cari harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen irsaliye hareketi cariye hiçbir etki etmeyecektir.

 • Stok Harekete İşlensin:  Kaydettiğiniz irsaliyenin stok entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan irsaliye hareketleri stok harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen irsaliye hareketi stoğa hiçbir etki etmeyecektir.

 • İrsaliye Kesildi: İrsaliye işlemi tamamlandığında işaretlenebilecek alandır.

 • Faturalandı: İrsaliyeyi faturalandırdığınızda otomatik olarak faturalandı seçeneği işaretlenecektir.

 • İrsaliye İptal: İrsaliyenin iptal olması durumunda irsaliyeyi iptal edebileceğiniz alandır.

3.1.2.4 Döviz

İrsaliye üzerindeki dövizle yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Burada düzenlediğiniz irsaliye tutarını istediğiniz döviz birimine çevirebilir, tutarı yine döviz olarak cari ve stok kartlarına işleyebilir, üzerinde bulunduğunuz irsaliyeye ait döviz kurunu belirleyebilirsiniz. Eğer irsaliye üzerinde döviz kullanmak istemiyorsanız "Döviz Kullan" kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. İrsaliyeye ait döviz birimini belirlemek için "Birimi" alanından istediğiniz dövizi seçiniz.

 

3.1.2.5 İskontolar

 • KDV Öncesi İskonto: İskonto ( indirim ) seçenekleridir. Bu alanlarda belirtilen indirim oranları irsaliye tutarına KDV uygulanmadan önce yapılan yani KDV siz tutara uygulanan indirimlerdir.
   
 • Cari İskontosu:  İrsaliye düzenlediğimiz kişinin daha önce cari kartında belirttiğimiz özel iskonto oranı gelecektir. Bu oranı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İskonto 1-2-3: Stoklara uygulanır. İskonto adeti 3 tür. İşleyişi ise 1. iskontodan başlanır ve indirimli tutar üzerinden 2. iskonto uygulanır. Daha sonra 3. iskonto uygulamaya girer.

  Bunu bir örnekle tabloda açıklayalım. 100 TL tutarında bir satışımız var. 
   
 • Stok İskontosu: Stok kartını kaydederken belirttiğimiz özel iskonto oranından uygulanmaktadır. Bu oranlar alış ve satış irsaliyelerinde aynı değildir. Yapılan tüm iskontolardan sonra uygulanır. 
   
 • KDV Sonrası İskonto: İrsaliye tutarına KDV eklendikten sonra uygulanır. Bu alana hem rakam hem de oran girebilir veya ikisini de yapabiliriz.
   

 

3.1.3 İrsaliye Faturalandırma

İrsaliye faturalandırma ekranında toplu olarak faturalandırma işlemi yapabilirsiniz. Tümünü seçerek ya da faturalandırmak istediklerinizin üzerini işaretleyerek faturalandırma işlemi yapabilirsiniz.

 

 

3.1.4 Faturalar(Yurt İçi Satış Faturası, Yurt Dışı Satış Faturası, Yurt İçi Satıştan İadeler, Yurt Dışı Satıştan İadeler)

3.1.4.1 Cari

Yurt içi satış faturasına tıkladığınız ilk olarak Cari seçim penceresi olarak Cari Tanımlar Listesi açılacaktır. Filtrele butonuna tıklayarak işlem yapılacak carinizi seçmeniz gerekmektedir.
 

3.1.4.2 Fatura

Faturaya stok eklemek içim Barkodu nun yanında bulunan  butonuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza Stok Tanımlar Listesi açılacaktır. Açılan ekrandan eklemek istediğiniz stokları seçerek miktarlarını girdikten sonra Tamam butonuna tıklamanız gerekmektedir. 
Eklediğiniz stoklar üzerinde değişiklik yapmak için Barkodu nun yanında bulunan  butona tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

 

 

 

 

3.1.4.3 Fatura Bilgileri 1

 • Fatura No: Dilerseniz manuel olarak fatura numarası yazabilir veya programın otomatik vermesi için boş bırakabilirsiniz. Fatura numarasına programın otomatik verdiği numaraları, program içerisinde "Yetkili" menüsünde yer alan "Sayaç Tanımları" alanından düzenleyebilirsiniz.
   
 • Fatura Tarihi: Faturanın düzenlendiği tarihi yazabilirsiniz. Program bu alana otomatik olarak sistemin tarihini atacaktır. Bu tarihi manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Fatura Saati: Faturanın düzenlendiği saati yazabilirsiniz. Program otomatik olarak o anki sistem tarihini alana yerleştirecektir. Bu alanı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • Vadesi: Düzenlemiş olduğumuz fatura veresiye satış ise vade tarihi girilir. Eğer boş bırakılırsa program otomatik olarak sistem tarihini atacaktır.
   
 • Özel Kodu: Özel rapor almak için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz özel kodu alanına istediğiniz karakteri girebilirsiniz.
   
 • KDV % : Fatura tutarına eklenecek olan Katma Değer Vergisi oranıdır. Stok kartlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Temel gıda maddelerinde bu oran % 8’dir. Bu oranlar fatura tutarına dahil veya hariç olabilir. Bu oranların dahil veya hariç olduğunu bu alandan belirleyebilirsiniz. KDV oranını sabitleyebilirsiniz.
   
 • Ek Bilgi-1 , 2: Doldurulması isteğe bağlıdır. Fatura ile ilgili bir takım bilgiler bu alana yazılır.
   
 • Kargo No: Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasına verdiğiniz ürünlerin takibi için kargo no girebilecğeiniz alandır.
   
 • Cari Harekete İşlensin:  Kaydettiğiniz faturanın cari entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan fatura hareketleri cari harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen fatura hareketi cariye hiçbir etki etmeyecektir.
   
 • Stok Harekete İşlensin:  Kaydettiğiniz faturanın stok entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan fatura hareketleri stok harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen fatura hareketi stoğa hiçbir etki etmeyecektir.

 

 

3.1.4.4 Döviz

Fatura üzerindeki dövizle yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Burada düzenlediğiniz faturanın tutarını istediğiniz döviz birimine çevirebilir, tutarı yine döviz olarak cari ve stok kartlarına işleyebilir, üzerinde bulunduğunuz faturaya ait döviz kurunu belirleyebilirsiniz. Eğer fatura üzerinde döviz kullanmak istemiyorsanız "Döviz Kullan" kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. Faturaya ait döviz birimini belirlemek için "Birimi" alanından istediğiniz dövizi seçiniz. Döviz tutarını cari ve stoklara işlemek istiyorsanız "Cari Kartlara" ve "Stok Kartına" seçenekleri kullanabilirsiniz.

 

3.1.5.5 İskontolar

 • KDV Öncesi İskonto: İskonto ( indirim ) seçenekleridir. Bu alanlarda belirtilen indirim oranları fatura tutarına KDV uygulanmadan önce yapılan yani KDV siz tutara uygulanan indirimlerdir.
   
 • Cari İskontosu:  Fatura düzenlediğimiz kişinin daha önce cari kartında belirttiğimiz özel iskonto oranı gelecektir. Bu oranı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İskonto 1-2-3: Stoklara uygulanır. İskonto adeti 3 tür. İşleyişi ise 1. iskontodan başlanır ve indirimli tutar üzerinden 2. iskonto uygulanır. Daha sonra 3. iskonto uygulamaya girer.

  Bunu bir örnekle tabloda açıklayalım. 100 TL tutarında bir satışımız var. 
 • Stok İskontosu: Stok kartını kaydederken belirttiğimiz özel iskonto oranından uygulanmaktadır. Bu oranlar alış ve satış faturalarında aynı değildir. Yapılan tüm iskontolardan sonra uygulanır. Yukarıda ki örneğimizi uygularsak en son kalan tutar üzerinden yani 68.40 TL üzerine stok iskontosu uygulanır.
   
 • KDV Sonrası İskonto: Fatura tutarına KDV eklendikten sonra uygulanır. Bu alana hem rakam hem de oran girebilir veya ikisini de yapabiliriz.

 

 

3.1.6.6 Fiyat değiştirme

Burada yer alan % oranı faturanın toplam tutarını artırmak veya düşürmek için kullanılır. Fiyatı artırmak veya düşürmek istiyorsanız değiştirmek istediğiniz oranı girip "İşlemi Uygula" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 • Raporlar içerisinden, kaydetmiş olduğunuz sipariş irsaliye ve faturaları listeyebilirsiniz.
    

3.2 RAPORLAR

3.2.1 Sipariş Raporları

 • Sipariş Raporu: Kaydetmiş olduğunuz tüm siparişlerinizi listeleyebileceğiniz ve yazdırabileceğiniz alandır. Raporun alt tarafında sipariş toplamlarını görüntülenmektedir. "Sipariş" sekmesinden sipariş kestiğiniz cari kodu, cari grubu, ticari unvanı, sipariş numarası, sipariş türü, sipariş iptal durumu gibi bilgilere göre sorgulama yapabilirsiniz
   
 • Sipariş Teslim Raporu: Sipariş durumlarına göre veya tüm siparişleri filtreleyebileceğiniz alandır. Sipariş teslim raporu üzerinden belirleyeceğiniz siparişleri veya tüm siparişleri irsaliyelendirebilir ve faturalandırabilirsiniz.
   
 • Stok Bazlı Sipariş Raporu: Her stoğunuz için ayrı ayrı rapor alabileceğiniz gibi tek bir stok belirleyerek te rapor alabilirsiniz. Cari seçimi yaparak, sipariş numarası girerek, tarih aralığı belirterek raporlama yapabilirsiniz.


3.2.2 İrsaliye Raporları

 • İrsaliye Raporu: Kaydetmiş olduğunuz tüm irsaliyelerinizi listeleyebileceğiniz alandır. "İrsaliye" sekmesinden irsaliye kestiğiniz cari kodu, cari grubu, ticari unvanı, irsaliye numarası, irsaliye türü, irsaliye iptal durumu gibi bilgilere göre sorgulama yapabilirsiniz. 


3.2.3 Fatura Raporları 

 • Fatura Raporu: Kaydetmiş olduğunuz tüm faturalarınızı listeleyebileceğiniz alandır. "Fatura" sekmesinden fatura kestiğiniz cari kodu, cari grubu, ticari unvanı, fatura numarası, fatura türü, fatura iptal durumu gibi bilgilere göre sorgulama yapabilirsiniz. "Aralıklar" sekmesinden fatura tarih aralığı belirtebilir, minimum ve maximum fatura bedeli girebilir, faturası kesilen ve kesilmeyenleri seçebilirsiniz. "Aralıklar" sekmesinden "Kapalı Fatura Bilgilerini Çek" seçeneğini işaretleyerek kapalı faturalarınız için ödeme türlerini tabloya dahil edebilirsiniz.
   
 • Stok Bazlı Fatura Raporu: Faturalarınız üzerinde kullandığınız stoklarınızı hareket bazlı raporlayabileceğiniz alandır. Tabloda stok bilgileri yer almaktadır. Fatura numarasına, tarihine, pazarlamacı adına göre filtreleme yapabilmektesiniz. "Stok" sekmesinden stok seçimi yaparak filtreleme yapabilirsiniz.3.2.4 Analiz

 • Fatura Analizi: Analiz tipini Günlük, Haftalık, Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık ve Yıllık olarak belirleyerek Alış Tutarı, Alış İade, Net Alış, Satış Tutarı, Satış İade ve Net Satış bilgilerinizi görebileceğiniz alandır. Grafik olarak da rapor alabilir ve yazdırabilirsiniz.


 

 

 

 

4 SERVİS YÖNETİMİ

 

 

 • 'İşlemler' sekmesinden yeni 'Servis Fişi' oluşturabilirsiniz.
   
 • 'Raporlar' sekmesinden 'Servis Randevu Listesi' ni görüntüleyerek gideceğiniz müşterileri kontrol edebilirsiniz.
   
 • 'Fiş Dökümü' içerisinden düzenlenmiş olan servis fişlerini görüntüleyebilir, fiş durumunu değiştirebilirsiniz.

 

  

4.1 İŞLEMLER

4.1.1 Servis Fişi

4.1.1.1 Cari

Servis fişine tıkladığınız ilk olarak Cari seçim penceresi olarak Cari Tanımlar Listesi açılacaktır. Filtrele butonuna tıklayarak işlem yapılacak carinizi seçmeniz gerekmektedir.
 

4.1.1.2 Fiş Bilgileri 1

 • Özel Kodu: Özel rapor almak için kullanabilirsiniz. Özel kodu alanına istediğiniz karakteri girebilirsiniz.
   
 • Fiş No: Dilerseniz manuel olarak fiş numarası yazabilir veya programın otomatik vermesi için boş bırakabilirsiniz. Fiş numarasına programın otomatik verdiği numaraları, Wolvox ERP programı içerisinde "Yetkili" menüsünde yer alan "Sayaç Tanımları" alanından düzenleyebilirsiniz.
   
 • Fiş Durumu: Yapılan işlemler sonucunda fiş durumunu değiştirebileceğiniz alandır. İşleme girdi, işelm tamam, beklemede vb. 
   
 • KDV%: Eklenecek olan Katma Değer Vergisi oranıdır. 
   
 • Geliş ve Teslim Bilgileri: Servise alınacak olan ürünün Geliş/Teslim tarih ve saatini girebileceğiniz alandır. Teslim eden ve teslim alan bilgileri girilebilir. 

4.1.1.3 Fiş bilgileri 2

 

 • Cari Harekete İşlensin: Kaydettiğiniz servis fişlerinin cari entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan servis fişi hareketleri cari harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen servis fişi hareketi cariye hiçbir etki etmeyecektir.
   
 • Stok Harekete İşlensin: Kaydettiğiniz servis fişlerininin stok entegrasyonunu belirleyebilirsiniz. Bu alanın işaretlenmesi sonucunda yapılan servis fişi hareketleri stok harekete işlenir. Seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen servis fişi hareketi stoğa hiçbir etki etmeyecektir.
   
 • Ek Bilgi: Doldurulması isteğe bağlıdır.  Servis fişi ile ilgili bir takım bilgiler bu alana yazılır.
   
 • Evrak TarihiServis fişinin muhasebelendiği tarihi yazabilirsiniz. Program bu alana otomatik olarak sistemin tarihini atacaktır. Bu tarihi manuel olarak değiştirebilirsiniz. 
   
 • Musebelendi: Servis fişini faturaya aktardığınızda bu alan otomatik olarak işaretlenecektir.   

 

4.1.1.4 Döviz

Servis fişi üzerindeki dövizle yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Burada düzenlediğiniz servis fişinin tutarını istediğiniz döviz birimine çevirebilir, tutarı yine döviz olarak cari ve stok kartlarına işleyebilir, üzerinde bulunduğunuz servis fişine ait döviz kurunu belirleyebilirsiniz. Eğer servis fişi üzerinde döviz kullanmak istemiyorsanız "Döviz Kullan" kutucuğunu kaldırmanız yeterli olacaktır. Servis fişine ait döviz birimini belirlemek için "Birimi" alanından istediğiniz dövizi seçiniz. Döviz tutarını cari ve stoklara işlemek istiyorsanız "Cari Kartlara" ve "Stok Kartına" seçenekleri kullanabilirsiniz.
 

4.1.1.5 Ürün Bilgileri

 • Seri No: Ürüne ait seri no girişi yapabileceğiniz alandır.
   
 • Garanti: Ürünün garanti kapsamı olup olmadığına dair 'Evet' ya da 'Hayır' şeklinde seçim yapabilirsiniz.
   
 • Ürün Adı: Kullanılan ürünün adını seçim yapacağınız alandır.
   
 • Markası: Kullanılan ürünün markasını seçim yapacağınız alandır. 
   
 • Modeli: Kullanılan ürünün bağlı olduğu markaya ait hangi model olduğunu seçim yapacağınız alandır.
   
 • Ek Parçalar: Kullanılan ek parça varsa bu alana manuel girişini yapabilirsiniz.


 

4.1.1.6 Arıza

 Müşterinin bildirdiği arızayı ve sorumlu görünüşünü yazabilirsiniz.
 

4.1.1.7 Servis İşlemleri

 İşlemlerde yapılan bakım, onarım, parça temini bu süreçlerin ne kadar sürdüğü ve süre bazında alınacak tutarı işleyebileceğiniz alandır. Ekle butonuna tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

 

4.1.1.8 İskontolar

 • KDV Öncesi İskonto: İskonto ( indirim ) seçenekleridir. Bu alanlarda belirtilen indirim oranları servis fişi tutarına KDV uygulanmadan önce yapılan yani KDV siz tutara uygulanan indirimlerdir.
   
 • Cari İskontosu:  Servis fişi düzenlediğimiz kişinin daha önce cari kartında belirttiğimiz özel iskonto oranı gelecektir. Bu oranı manuel olarak değiştirebilirsiniz.
   
 • İskonto 1-2-3: Stoklara uygulanır. İskonto adeti 3 tür. İşleyişi ise 1. iskontodan başlanır ve indirimli tutar üzerinden 2. iskonto uygulanır. Daha sonra 3. iskonto uygulamaya girer.

  Bunu bir örnekle tabloda açıklayalım. 100 TL tutarında bir satışımız var. 

   
 • Stok İskontosu: Stok kartını kaydederken belirttiğimiz özel iskonto oranından uygulanmaktadır. Yapılan tüm iskontolardan sonra uygulanır. 
   
 • KDV Sonrası İskonto: Servis fişi tutarına KDV eklendikten sonra uygulanır. Bu alana hem rakam hem de oran girebilir veya ikisini de yapabiliriz.
 

4.1.1.9 Pazarlama

Onarım esnasında kullanılan yedek parça satışlarından personeliniz prim alacaksa personel seçimini yapabilirsiniz.
 

4.1.1.10 Fiyat Değiştirme

Burada yer alan % oranı servis fişinin toplam tutarını artırmak veya düşürmek için kullanılır. Fiyatı artırmak veya düşürmek istiyorsanız değiştirmek istediğiniz oranı girip "İşlemi Uygula" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. 

4.2 RAPORLAR

4.2.1 Servis Randevu Listesi

Kaydemiş olduğunuz randevuları tarih aralığı vererek filtreleme yapabilir, tüm randevularınızı görebilir ve Fişi Aç butonunu kullanarak fiş üzerindeki işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


4.2.2 Fiş Dökümü

Kaydetmiş olduğunuz tüm fişlerinizi listeleyebileceğiniz alandır. Tablonun alt tarafında alt toplamları görebilirsiniz. Tablonun alt tarafında fiş içerisinde yer alan yapılacak işlemlerin detayları görünmektedir. Yukarıda bulunan "Yazdır" butonu sayesinde servis fişlerinizi yazdırabilirsiniz. "Filtreleme" sekmesinden fiş kestiğiniz cari kodu, cari grubu, ticari unvanı, fiş numarası, fiş türü, fiş iptal durumu gibi bilgilere göre sorgulama yapabilirsiniz. "Sıralama" sekmesinde yer alan sıralama kriterlerinden seçim yaparak fişlerinizin belirttiğiniz sıralama formatına uygun olarak sıralanmasını sağlayabilirsiniz.


 

5 FİNANS YÖNETİMİ

 

 

 • 'İşlemler' sekmesinden müşterilerinizden 'Cari Tahsilat' (ödeme alabilir) yapabilir,
   
 • Müşterilerinize 'Cari Tediye' (ödeme yapabilir) yapabilir,
   
 • Kasanıza 'Gelir Girişi' ve 'Gider Girişi' yapabilir,
   
 • 'Döviz Kur Girişi'ni manuel yapabilir ve dilerseniz 'T.C MB Kur Download' a tıklayarak Merkez Bankasından kurları otomatik alabilirsiniz.

 

 

 

5.1 İŞLEMLER

5.1.1 Tahsilatlar / Tediyeler

Cari Tahsilat / Tediye  girişinden nakit, dekont, evrak, pos, tahakkuk, kredi kartı gibi tahsilat-tediye işlemleri yapılabilmektedir. Hareket kaydı yapabilmek için öncelikle cari kart seçimi yapılmalıdır. Bunun için cari tahsilat/tediye alanına ilk girişte cari kart bulma penceresi gelecektir. Seçilen cari kartının bilgileri otomatik olarak forma aktarılacaktır. Eğer döviz takibi gerçekleştiriliyorsa döviz işlemi bilgileri de otomatik olarak gelecektir. Cari seçimi yapıldıktan sonra aşağıdaki işlemler yapılmalıdır.

 

 • Özel kodu girilebilir (isteğe bağlı),  
   
 • Alacak / Borç tutarı belirtilmelidir (TL / Döviz),
   
 • İşlem türü belirtilmelidir (nakit, evrak, dekont. v.b.),
   
 • Vadesi var ise vade tarihi belirtilmelidir (isteğe bağlı)

 

Nakit işlemi kasa ile ilişkili olduğundan işlem türü olarak Nakit seçmişse program kasa seçimi isteyecektir. Birden fazla kasa tanımınız var ise yapılan nakit hareketlerde, girişiniz hangi kasaya yapılacaksa tanımlı olan kasa seçilmelidir.

Banka ile ilişkili işlemlerde de aynı şekilde hareketin yapıldığı banka ve hesap seçimi yapılmalıdır. İşlemi tamamlamak için alt tarafta yer alan ‘Kaydet’ butonuna tıklanmalıdır.

Cariye yapılan Tahsilat/Tediye girişi karşılığında tahsil-tediye makbuzu vermek için; “Yazdır” butonu kullanılmalıdır.

 

 

5.1.2 Kasa İşlemleri

 • Kasa Gelir / Gider Girişi: Kasanıza direkt giren ya da kasanızdan direkt çıkan nakit işlemlerinizi bu alanı kullanarak kaydedebilirsiniz. Bu alanda yaptığınız işlemin direkt olarak kasayı etkilemekte olup carilerinize herhangi bir hareket işlememektedir. Gider veya gelir girişi yapabilmeniz için “İşlem Tutarı” alanından Borç / Alacak tutarını yazınız. Kasa adını seçiniz ve varsa eğer evrak numarası ya da özel kodu yazıp “Kaydet” butonuna tıklayınız.


5.1.3 Döviz İşlemleri 

 • Günlük Kur Girişi: Döviz kurlarını günlük olarak manuel girmek için “Günlük Kur Girişi” alanını kullanabilirsiniz. Kur girişi yapmak istediğiniz döviz birimini seçim yaptıktan sonra alış ve satış kurlarını belirtiniz. “Kaydet” butonuna tıklayarak kur giriş işlemini tamamlayabilirsiniz. 

   
 • T.C MB Kur Download: Kurlarınızın programın ilk açılışında otomatik olarak Merkez Bankasından download edilmesini isterseniz “Geçerli Kurları Aktar” butonunun altında bulunan "Otomatik Kur Download Kullan" seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.


   

 

 

 

  

5.2 TANIMLAR 

5.2.1 Cari Tanımları

5.2.1.1Genel Bilgiler

 • Durumu : Sık işlem yapılan cariler “Aktif”, zaman içerisinde işlem sıklığı azalan veya kaybolan cariler “Pasif” ve cari olmaya aday olarak düşünülen cariler “Potansiyel Müşteri” olarak belirlenmelidir. Bu alanda yapılan seçimler raporlamalar esnasında fayda sağlamaktadır.
   
 • Ticari Unvanı : Carinin firma adı belirtilmelidir.
   
 • Adı Soyadı : Carinin yetkili ismi ve soy ismi belirtilmelidir.
   
 • Adres : Carinin ev veya iş adresi yazılmalıdır.
   
 • Grubu : Cari grubu seçim yapılmalıdır.
   
 • Telefonu1-2 : Carinin telefon numarası bilgisi kaydedilmelidir.
   
 • Ev Telefonu : Carinin ev telefon bilgisi girilmelidir.
   
 • Cep Telefonu 1: Carinin cep telefon bilgisi girilmelidir.
   
 • Faks : Carinin faks numarası bilgisi girilmelidir.
   
 • Özel Kod 1-2-3 : Carilere daha kolay erişebilmek için özel kod belirtilmelidir. (Belirtilen özel kod cari sorgulama işlemlerinde cariye daha kolay ulaşmayı sağlamaktadır.)

 

5.2.1.2 Diğer Bilgiler

 • Kayıt Tarihi : Cari kartın oluşturulma tarihini ifade etmektedir. Program otomatik olarak sistem tarihini getirir. Ancak el ile de değiştirilme imkanı vardır.
   
 • Özel Tarih : ​​​​​Cariye özel belirtilmek istenen bir tarih olarak kullanılabilir. Kullanım şekline göre değişkenlik göstermektedir.
   
 • ​​​​​Vergi Dairesi : Carinin vergi daireleri girilmelidir.
   
 • Vergi Numarası: Carinin vergi numarası girilmelidir.
   
 • T.C. Kimlik Numarası : Kaydedilen firma yetkilisinin TC kimlik numarası girilmelidir.
   

 

 

5.2.1.3 Hesap Bilgileri

 • Özel İskonto : Carilere özel iskonto yüzdesi istenilen satışlarda belirlenen oranda indirim uygulanmasını sağlar. Özel iskonto yüzdesini belirleyebilmek için Özel İskonto % seçeneği işaretlenmelidir ve sağ taraftaki kutu içerisine indirim yüzdesi girilmelidir.
   
 • İskonto 1-2-3 %: Özel iskontodan farklı olarak cariye ait 3 adet iskonto belirlenebilmektedir. Belirlenen iskontolar fatura, irsaliye, teklif, sipariş vb. formlarda cari iskontosu seçilmesi durumunda sırası ile cari hesabına yansımaktadır.

  Bunu bir örnekle tabloda açıklayalım. 100 TL tutarında bir satışımız var. 

   
 • Vade Oranı: İlgili cariye vadeli satış yapılıyor ise fatura, irsaliye v.b. formlarda fiyat değiştirme alanında yer alan “Cari Vade Oranını Aktar” butonuna tıklanması durumunda cari kart üzerinde belirtilen oran kadar fiyat artırımı söz konusu olacaktır.
   
 • Vade Kullan: Vade kullandığınız carinizde cari vadesinin fatura irsaliye sipariş gibi modüllerde otomatik gelmesini istiyorsanız bu alanı işaretleyerek vade günü belirtebilirsiniz. 
   
 • Döviz Hesabı: Cariniz bazı işlemlerinde döviz hesabı kullanacaksa bu alanı işaretleyerek döviz birimini seçebilirsiniz.


 

 

5.2.1.4 Bakiyeler

Cari borç alacak bakiye durumunu TL ve Döviz olarak görüntüleyebileceğiniz alandır.
 

 

 

 

 

5.3 RAPORLAR

5.3.1 Tanım Listeleri

 • Cari Tanımlar Listesi: Kadetmiş olduğunuz tüm carilerin listesini alabileceğiniz ve bilgilerini görebileceğeiniz alandır. Belirleyeceğiniz kriterlerde filtreleme yapabilirsiniz. Yeni Cari oluşturabilir, Cari Tahsilat, Cari Tediye yapabilir ve seçtiğiniz carinin Hareket Raporunu görüntüleyebilirsiniz.


5.3.2 İşlem Raporları

 • Cari Hareket Raporu: Carilere kaydedilmiş olan tüm hareketlerin, toplam borç, toplam alacak ve toplam bakiye bilgilerinin listelenerek yazdırılabileceği alandır. Bu alan aynı zamanda müşteri hesap ekstresi olarak ta kullanılmaktadır. Filtreleme kriterlerinden faydalanarak rapor özelleştirilerek sadece belirtilen şartlara uyan hareketlerin listelenmesi sağlanmaktadır.


5.3.3 Bakiye Raporları

 • Bakiyeler Listesi:Carilerin ya da sadece belirlenen carinin toplam borç, alacak ve bakiye bilgisinin görüntülendiği alandır. Yukarıda yer alan “Mutabakat” butonu sayesinde cari mutabakat raporu yazdırılabilmektedir.


5.3.4 Kasa Raporları

 • Kasa Raporu (Günlük): Günlük olarak kasanızda olması gereken nakit tutarı görüntüleyebileceğiniz alandır. Direkt olarak “Filtrele” butonuna tıklayarak alt tarafta kasanızdaki net tutarın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Şube sistemi kullanıyorsanız, “Şube” alanından görme yetkiniz olan şubelerin seçimini yaparak kasa toplamlarını alabilirsiniz. Dilerseniz filtreleme kriterlerinden 'Tutar Türü' Gelir” veya “Gider” şeklinde seçerek hareketleri ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Gider veya gelir girişi esnasında kullanılan özel kod numarasına, evrak numarasına veya kasa grubu gibi pek çok kritere göre sorgulama yapabilirsiniz. “Devirleri Alt Toplama Ekle” seçeneği işaretli ise, genel toplamlara önceki günlerin bakiyelerini de dahil etmektedir.
   
 • Kasa Raporu (Genel): Genel olarak kasanızda olması gereken nakit tutarı görüntüleyebileceğiniz alandır. Direkt olarak “Filtrele” butonuna tıklayarak alt tarafta bulunan “Bu Günkü Kasa Toplamı” alanından kasanızdaki net tutarın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Şube sistemi kullanıyorsanız, “Şube” alanından görme yetkiniz olan şubelerin seçimini yaparak kasa toplamlarını alabilirsiniz. Dilerseniz filtreleme kriterlerinden “Gelir” veya “Gider” seçimi yaparak hareketleri ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Gider veya gelir girişi esnasında kullanılan özel kod numarasına, evrak numarasına veya kasa grubu gibi pek çok kritere göre sorgulama yapabilirsiniz. “Devirleri Alt Toplama Ekle” seçeneği işaretli ise ve eğer tarih aralığı belirtilmişse, genel toplamlara önceki günlerin bakiyelerini de dahil etmektedir.   
 • Kasa Toplamları: Kasa toplamlarınızı detay bilgisi olmadan, tek bir ekranda alabileceğiniz rapordur. Toplamda kasanızda olması gereken net tutarı görüntüleyebilirsiniz. “Hesapları Çapraz Göster” seçeneğini kaldırıp yan taraftaki “Yenile” butonuna tıklarsanız, kasa isimleri yan yana listelenerek alt taraflarında toplamlar listelenmektedir.
   
 • Kasa Hareket Analizi: Kasa hareketlerinize göre Ay bazında toplam gelir gider ve kasa toplamıgörebileceğiniz alandır.


5.3.5 Çek/ Senet Raporları

 • Çek/Senet Analizi: Çek ve senetlerinizi ait olduğu bankaya göre arama yapabileceğiniz, belirli vade aralığı girerek görselleştirebileceğiniz alandır.


5.3.6 Analizler

 • Cari Hareket Analizi: Carileriniz için belirlemiş olduğunuz tarih aralığındaki genel borç, alacak analizini alabileceğiniz alandır.
   
 • Finansal Analiz
  • Finansal Analiz DetaylıFinansal analiz alanından genel olarak işlemlerinizin analizini alabilir, çek, nakit gibi işlemlerinizin vadelerini takip edebilirsiniz.
    
 • Gün Sonu:
  • Gün Sonu Raporu 1:Gün içerisindeki işlemlerinizi, genel gelir gider olarak alabileceğiniz alandır.


 

 

 

 

6 CRM 

6.1 ŞLEMLER

6.1.1 Aktivite Kayıt

Müşterilerinizle yapacağınız görüşmeleri kaydederek takibini yapabileceğiniz alandır. “Aktivite Kayıt” alanını tıkladığınızda açılan ekrandan kayıt girmek istediğiniz cariyi seçiniz. Daha sonra konuyu, aktivite sahibini ve tipini seçiniz. “Zaman Ayarları” alanından başlama ve bitiş tarihlerini yazınız. “Alarm Aktif” seçeneğini işaretlemeniz durumunda program randevunuz gelmeden belirttiğiniz dakika kadar önce uyarı verecektir. Eğer randevuyu tekrarlamasını istiyorsanız, “Tekrarlamalı” alanından tekrarlama sıklığını belirtiniz. “Açıklama/İçerik/Notlar” alanına randevuyla ilgili yazmak istediğiniz açıklamayı yazabilirsiniz. Alt tarafta yer alan “Kaydet” butonuna tıklayarak kaydı tamamlayabilirsiniz.

  

6.2 RAPORLAR

6.2.1 Aktivite Raporu

Kayıtlı olan aktivitelerin raporunu alabileceğiniz alandır. Filtreleme kriterlerinden faydalanarak belirttiğiniz kriter dahilindeki aktivitelerin listelenmesini sağlayabilirsiniz. Üst kısımda yer alan “Kartını Aç” butonuna tıklayarak aktivite kaydına erişebilirsiniz.
 

 

 

7 RESTAURANT
 

 

Restaurantınızdan uzakken bile WebConnect programının internet ile bağlantı kurması sayesinde restaurant raporlarınızı uzaktan kontrol edebilirsiniz.7.1 Restaurant Özeti 

'Masa Sayısı' , 'Açık Masa Sayısı' , 'Kişi Sayısı' , 'Doluluk Oranı' ve 'Genel Toplamı' görüntüleyebilirsiniz.

Ödeme türlerine göre ödeme tutarlarını kontrol edebilirsiniz.
 
 

7.2 Restaurant Raporu 
 

'Masa Numaraları' , 'Adisyon Numaraları' , 'Ara Tutarı' , 'Genel Toplam' , 'Cari Tahsilat ve Borç' , 'Kasa Hareketi' , 'Ürün Satışları' , 'Garson Satış Dağılımı' , 'Ürün Grubuna Göre Satışlar' , 'İptal Toplamları' ve birçok ayrıntıyı görebilirsiniz.
 

7.3 Restaurant Masa Raporu

'Masa Numarası' , 'Açılış Saati' , 'Geçen Süre' , 'Tutar Toplamı' ve 'Garson Adı'nı görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

8 YETKİLİ

 

 

 

 

8.1 Oturumu Kapat

Kullanıcı ile açılmış olan oturumu kapatarak farklı bir kullanıcı ile giriş yapmanızı sağlar. 

8.2 Şirket Seçimi

Programı açarken kullanılan şirket seçimi değiştirilmek istendiğinde bu alan kullanılarak farklı bir şirkete geçiş yapılabilir.

8.3 Özel Ayarlar

'E-Teklif Logo Ayarları'nı yapabilir, 'Müşteri Servis Ayarları'nı yapabilir ve 'Kişisel Menü' oluşturabilirsiniz. 

8.4 Rapor Ayarları

Rapor çıktılarınız için çeşitli rapor tasarımı ekleyebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Bu bilgi yararlı oldumu ?