WOLVOX 8 Upgrade İşlemleri

Octopers, Octoplus, Wolvox 6 ve Wolvox 7 programlarından Wolvox 8 programına upgrade işlemleri için aşağıda belirtilen adımları izleyebilirsiniz.

 

Kontrol Paneli programını ve kullanmak istediğiniz diğer Wolvox 8 programını kurduktan sonra upgrade işlemi için Kontrol Paneli programını çalıştırınız. Eğer Winodws 8 ve üstü bir işletim sistemi kullanıyorsanız Kontrol Paneli programını bir seferliğine mahsus yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor. Bunun için program exe dosyası üzerine sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır"ı seçiniz. 

 

Eğer upgrade işlemini hemen yapmak istiyorsanız "Wolvox 7'den upgrade yapılsın mı" sorusuna evet butonuna basarak işlemleri başlatınız.

 

 

İşlemi daha sonra yapmak için ise, program çalıştıktan sonra upgrade alanına girerek "Wolvox 8 Upgrade" alanından faydalanabilirsiniz.

 

 

Aktarım işlemlerinde hangi dizinin seçileceği açıklama alanında belirtilmektedir. Eğer Wolvox 7 programından aktarım gerçekleştiriyorsanız, Kontrol Paneli üzerinden tüm datalarınız ve ayarlarınız tamamen Wolvox 8 programına aktarılacaktır. Octopers,Octoplus ve Wolvox 6 programlarında farklı olarak aktarılacak modülleri alt taraftan seçim yapınız. Bilgisayarınızda kurulu olmayan modüller pasif olarak görünecektir. 

 

Wolvox 7 programını baz alarak upgrade işleminin nasıl gerçekleştiğini inceleyelim. 

Upgrade işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Wolvox 7 programı ile Wolvox 8 programlarının aynı port numarasını kullandığından emin olunuz. Bilgisayarınız aynı port numarasına sahip iki farklı yazılımı çalıştırmanıza izin vermeyeceğinden upgrade işlemi esnasında Wolvox 7 programınızı kapatınız. 

 

Örneğin: Wolvox 7 programı çalışma port 3055, güncelleme portu ise 3056 ise Wolvox 8 programında da aynı port numaralarını kullanınız. 

 

Wolvox 7 programında upgrade işlemlerinde sistem datalarınızı ve Kontrol Panelinde yapılan ayarları komple aktaracağından dizin alanından Wolvox 7 dizinini seçim yapınız. Diğer programlardan upgrade işleminde ise data dizininin seçiniz.

Örneğin: Wolvox 7 programınız C sürücünüzde AKINSOFT klasöründe kurulu ise, C:\AKINSOFT\Wolvox7, Wolvox 6 programınız C sürücünüzde AKINSOFT klasöründe kurulu ise C:\AKINSOFT\Wolvox6\database dizinini seçmelisiniz.

 

Bu ayarlamalardan sonra işleme başlamak için "Upgrade İşlemine Başla" butonuna basınız. Program upgrade işlemini aşama aşama gerçekleştirecektir. Takibini ekran üzerinden sağlayabilirsiniz.

 

 

İşlem tamamlandığında karşınıza gerekli bilgilendirme mesajı açılacaktır. Program gerekli veritabanı güncellemesini de hemen sonrasında gerçekleştirecektir. 

Bu işlemler sonrasında Wolvox 8 programınızı çalıştırak kullanabilirsiniz.

 

Wolvox 7 Programı  Kullanıcıları İçin Client Kurulumu

 

Wolvox İnstaller, Wolvox 7 versiyonundaki ayarları, tasarımları, varsa diğer gerekli dosyaları yeni sürüme geçince kullanmanız için upgrade işlemi yapar. Installer programını kurduktan sonra sunucu kurulumu ekranında yer alan "Bu Bilgisayar İstemci / Client Bilgisayar Olarak Kullanılacak" seçimini yaparak devam ediniz.

 

 

Açılan ekranda yer alan Kontrol Panel Bilgileri alanına  ana makinenizin IP numarasını ve Kontrol Paneli programının güncelleme portunu belirterek tamam butonuna basınız. 

 

 

Kurulum işlemi başladığında ekrana gelen uyarıları kontrol ederek ileri butonuna basınız ve kurulumu tamamlayınız. Kurulumu tamamlamak için bitti butonuna basınız ve programınızı çalıştırınız. Wolvox 7 programınızdaki ayarlarınızın birebir Wolvox 8 programına aktarılmıştır.

 

 

 

 

 

Bu bilgi yararlı oldumu ?