WebConnect Programında Ürün Servis Takip İşlemleri

Eklenme Tarihi : 25.01.2017
Görüntülenme Sayısı : 2996

Akınsoft Wolvox WebConnect 8.02.03 sürümünde yeni çıkan ürün garanti sorgulama, servis durum sorgulama ve servis ürün kayıt gibi özellikleri wolvox erp programı ile entegreli bir şekilde kullanmak mümkür. Bu özellik E-ticaret kullanan müşterilerimiz için özel olarak hazırlanmıştır. E-Ticaret kullanan müşterilerimiz dilerse bu üç özelliği sitelerine ekleyerek kolaylıkla servis işlemlerini yapabilecekler. Erp programında serviste ve garantide olan stoklarınızın durumunu WebConnect'den takip edebilir ve WebConnect programınızdan yeni bir servis kayıdı açabilirsiniz. Bu üç özelliğin kullanabilmek için Wolvox WebConnect programınızın en az 8.02.03 sürümünde olması gerekmektedir. Wolvox installer programınızdan sürüm kontrolü yapabilirsiniz. Bu özellikleri kullanabilmak için aşağıdaki örneği inceleyelim. 


Ürün Garanti Sorgulama              : URL/$/start?value=wgrntsrg
Servis Durumu Sorgulama          : URL/$/start?value=wsrvdrmsrg
Servis Ürün Kayıt                          : URL/$/start?value=wsrvkayit

Örnek : 

127.0.0.1:9000/$/start?value=wgrntsrg
 

İlgili panelleri kullanabilmek için ip numaranızı yazdıktan sonra WebConnect port numarasını daha sonrada ilgili parametreleri girmeniz yeterlidir.

1) Ürün garanti sorgulama yapabilmek için ilk önce tarayıcınıza görseldeki gibi İp numaranızı sonra port numaranızı ve en son wgrntsrg yazmanız gereklidir.

Bu işlemden sonra karşınıza görseldeki gibi bir sorgulama paneli gelecektir.

2) Servis durum sorgulaması yapabilmek için ilk önce tarayıcınıza görseldeki gibi İp numaranızı sonra port numaranızı ve en son wsrvdrmsrg yazmanız gereklidir.

Bu işlemden sonra karşınıza görseldeki gibi bir sorgulama paneli gelecektir.

3) Servis kayıdı yapabilmek için ilk önce tarayıcınıza görseldeki gibi İp numaranızı sonra port numaranızı ve en son wsrvkayit yazmanız gereklidir.

Bu işlemden sonra karşınıza görseldeki gibi bir kayıt paneli gelecektir.

 

 

E-Ticaret Kullananların Sitelerine Bu Üç Özelliği Ekleyebilmek İçin Aşağıdaki Adımları İcelemesi Gerekmektedir.

 

1) Ana sayfada "Ürün kaydı, Ürün takip ve Garanti süresini " sorgulatmak için yapılması gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

 

Panel üzerinden Diğer => İçerik => Dİnamik sayfalar bölümü seçilir. Yeni ekle seçilerek üst başlığı belirliyoruz.

Tekrar yeni ekle seçilerek bir altında oluşacak alanı belirleriz. Örneğin "Servis Kaydı". Servis kaydı başlığını girdikten sonra bir önce oluşturduğumuz üst sayfasını seçilip ve url adresi yazılır..

E-ticaret sayfası üzerinde eklenen özelliklerin ön izlemeside aşağıda ki görselde ki gibidir.

 

 

Detaylı bilgi için Akınsoft Müşteri temsilcileriyle(444 40 80) veya bayilerinizle irtibata geçebilirsiniz.

Bu bilgi yararlı oldumu ?