Stok Giriş Hareketi

Eklenme Tarihi : 07.11.2016
Görüntülenme Sayısı : 2213

Stok Giriş Hareketi

Stok hareketlerinizin kayıtlarını, girmenizi ve düzenlemenizi sağlar. Stok hareketi yaparken dikkat edilmesi gereken bir husus; Stok Hareket Girişi butonuna basılınca açılan pencereden öncelikle Stok kartını seçmeniz gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra hangi stoka ne gibi bir hareket uygulamak istiyorsanız o stok kart bilgileri karşınıza gelecektir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise “İşlem türünün” seçilmesidir. Yani stok girişi mi yoksa stok çıkış mı olduğunu belirtmeniz gerekmektedir. Çünkü bu kartta yapacağınız işlem bir stok hareketidir.
 

 

Özel Kodu Girmiş olduğunuz hareketle ilgili aramalarda kullanabileceğiniz özel bir kod belirleyebileceğiniz alandır.
İşlem Tarihi Otomatik olarak işlem yaptığınız tarih gelir, istediğiniz takdirde bu tarihi değiştirebilirsiniz.
Miktarı Stok Bilgi Kartında Birimler bölümünde belirtmiş olduğumuz Birim 1 ile Birim 2 arasındaki oran göz önünde bulundurularak miktar belirlenir ve program otomatik olarak hesaplamasını yapar. Burada görüldüğü üzere Miktarı ve Temel Miktarı bölümleri var. Bunlardan herhangi birine miktar belirlemeniz yeterli. Örneğin; Miktarı bölümüne bir rakam belirlediğiniz
takdirde Temel Miktarı ve İşlem tutarı otomatik olarak işlenecektir (Ürün Fiyatı belirtildiği takdirde).
Ürün Fiyatı Stoğu seçtiğiniz takdirde stok kartında belirlemiş olduğunuz fiyat otomatik olarak gelmektedir. Stok hareketi işlemini döviz olarak girmek isterseniz döviz seçimi yapabilirsiniz.Farklı fiyat girmek isterseniz manuel yazabilir yada fiyatları göster seçeneğiyle stoğun diğer fiyatlarını açarak seçim yapıp ekleyebilirsiniz.
İşlem Türü Yaptığınız hareketin giriş yada çıkış olarak belirtmeniz gereken alandır.
Döviz Tutarı Döviz işlemi seçeneğini seçerseniz ilgili hareketin döviz bilgileri gelmektedir. Sol taraftan döviz işlemini aktif ederseniz döviz hareketi olarak işlenecektir yine burdan ilgili hareketin fiyatını döviz olarak değiştirebilirsiniz.
Belirlemiş olduğunuz döviz tutarınızı döviz hesabınızda görmek isterseniz, bu bölümün sağ tarafındaki Döviz Hesabına İşle seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Stok hareketiniz için geçerli döviz kurlarınızı belirlemek için hemen yanındaki butona basarak işlem yaptığınızın kurun alış-satış fiyatlarının kontrolünü yapabilirsiniz ve geçerli kurlarınızı belirleyebilirsiniz.
Depo Stok hareketini hangi depoya işleyeceksek o deponun seçim yapılacağı alandır.
Cari Kodu İşleme bir cari bilgisi ekleyeceksek burdan cari seçimi yaparak işlemde cari bilgisi görüntülenmesini sağlamaktadır.
Maliyet ve Satış İlgili hareketi maliyetlerde ve satış istatistiklerinde kullanmak istersek bu seçeneği işaretlememiz gerekmektedir.

 

 

 

 

Etiketler

Bu bilgi yararlı oldumu ?