N11 Entegrasyon İşlemleri

Eklenme Tarihi : 19.09.2019
Görüntülenme Sayısı : 148

N11 üzerinde satış yapmak için öncelikle bir mağazaya sahip olmanız gerekmekte. Mağaza açılışı için gerekli olan bilgileri" https://www.n11.com/genel/magaza-acilisi-gerekli-dokuman-listesi-66101" öğrenebilirsiniz. 

 

Mağaza açılışınız onaylandıktan sonra verilen bilgiler ile  https://so.n11.com/ adresine giriş yapmanız gerekmekte.Giriş yapıldıktan sonra hesabım bölümünde yer alan "Api Ayarları" alanına tıklayaak api oluşturmanız gerekmekte .Yeni api anahtarı oluştur alanından apinizi oluşturabilirsiniz. Api bilgileriniz kayıtlı mail adresinize gönderilmekte.

 Api bilgilerinizi  oluşturdunuz E-Ticaret yönetim panelinizde Entegrasyon Yönetimi => Sanal Pazar Yönetimi => Entegrasyon yönetimi alanından N11 ayarlarına tıklayınız. 

 

1- N11 Genel Ayarlar

2-Aktif butonu işaretlenmelidir.

3-N11 üzerinden size mail olarak gönderilen "Api Key" bu alana yazılmalıdır.

4-N11 üzerinden size mail olarak gönderilen "Api Secret" bu alana yazılmalıdır.

5-N11 üzerinden siparişlerin çekileceği aralığı belirtmektedir. Daha önceden mağazanız bulunuyorsa ve eski sipairşleri almak istiyorsanız 5 yıl seçilebilir. Mağazanız yeni ise son 1 hafta seçilebilir. Dikkat edilmesi gerekn konu belirttiiniz süre içerisinde olan sipariş durumlarınız değişikliklerini baz alacaktır.

6- N11 de satmak istediğiniz ürün durumunu bu alandan seçebilrisiniz.

7-Ürünü kargolayacağız süreyi seçmelisiniz. Yeni açılan mağazalarda aynı gün kargo seçilememekte.N11 tarafında engellenmekte. Mağaza açılışından 1 ay sora aynı gün kargo seçebilirsiniz.

8-Teslimat şablonu N11 üzerinde oluşturduğunuz teslimab şablonudur. N11 oluşturduğunuz teslimat şablonunu kopyalayarak bu alana yapıştırınız.

 

1- Fiyat ayarları 

2- Kullanılacak Fiyat Tablosu N11 ürün gönderirlen hangi fiyattan ürün göndereceğinizi belirlediğiniz alandır. 

3- Fiyat ayarları  ürünleri kendi para cinsinden gönder ; eğer üründe döviz tanımları varsa belirlediğiniz döviz tanımları üzerinden gönderim sağlar.

4-Fiyatlarınıza kdv ekleyerek gönderim sağlar.

5-Ürünlere tanımlanan indirimleri gönderir. 

6-Göndereceğiniz ürünlere toplu olarak kar uygulama ve indirim uygulama alanıdır. Ek olarak fiyat ekleyerek gönderimde bu alandan sağlanır.

7- Kategori yada marka bazlı indirm yada kar alanlarının uygulandığı bölümdür.

1- N11 den gelen üyeleri kaydedip kaydetmiyeceğinizi seçtiğiniz alan.

2-Kritik stok miktarı N11 'e ürün gönderilirken belirlediğiniz stok miktarına göre gönderim işlemi sağladığınzı alandır. Örneğin kritik stok miktarı 2 olarak belirlenirse stok miktarı2 ve altında olan ürünler N11 'e gönderilmeyecektir.

3-N11 e ürün gönderirken stok kodu yerine barkod kullan seçilirse giden stok N11 e barkod numarası ile kayıt olacaktır.

4-Ürün açıklamasına ürün özelliklerini gönder seçili ise açılamalara yazdığınız bilgiler N11 'e gitmez özellikler gönderilir sadece

5-N11'den gelen otomatik sipairşleri kapatır.

6-Bu alan seçili ise Ürün aktarımda gitmeyen ürünleri N11 'den siler.

7-Ürün seçimini kullan işaretli ise seçmiş olduğunuz ürünlerN11'e aktarılır.

8-Renk beden yönetimi kullanıyorsanız ve tek bir bedene sahipsaniz bu alanı işaretleyebilrisiniz.

9- N11 de siparişleri onaylamadan panele gelmesini engelleyen alan.

10- Fiyat ayarlarında indirimi markaya yada kategoriye göre ayarlama alanı

11-Entegrasyonu sadece sipariş almak için kullanılan müşterilere önerilir. Bu alan işaretlendiğinde sipariş sonrası fiyan güncellemesi yapılmaz.

 

Etiketler

Bu bilgi yararlı oldumu ?