Masraf Faturası

Eklenme Tarihi : 11.11.2016
Görüntülenme Sayısı : 1592

İşletmenizde yaptığınız harcamaları kaydedebileceğiniz alandır. İşletmenizin kırtasiye gideri, fatura ödemeleri vb. giderlerini bu alanı kullanarak kaydedebilirsiniz.

 

Fiş Bilgileri Masraf faturasına ait fiş numarası, fiş tarihi, vadesi, özel kodu ve açıklama bilgisi girişini yapabileceğiniz alandır.
Firma Bilgileri Masra faturasını düzenlediğiniz cariyi seçim yapabileceğiniz alandır. Cari arama butonuna basarak fatura düzenleyeceğiniz cari seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Program cari kartındaki bilgilere bağlı olarak ticari unvan, yetkili, vergi dairesi ve vergi nosu alanlarını dolduracaktır.
Hareketler Masraf faturası hareketlerini seçebileceğiniz alandır. Bu alana hizmet eklemek için öncelikle stok yönetimi alanından hizmet tanımlarını oluşturmanız gerekiyor. Hareket alanında masraf hareketiyle alakalı gerekli bilgileri girebilirsiniz.
Ödemeler Masraf tutarını ne şekilde ödeyerek kapatmışsanız bu alandan faydalanarak seçim yapabilirsiniz. Masraf faturasını birden fazla şekilde kapatabilirsiniz. Bunun için ilk işlem türünü seçip tutarını belirttikten sonra ödeme ekle butonuna basarak diğer ödeme seçeneklerini kaydedebilirsiniz.
Alt Toplamlar Masraf hareketlerinin toplamlarını görüntüleyeceğiniz alandır.

 

Masraf faturası girişini tamamlamak için kaydet butonuna basınız. 

Üst Menüler

Zamanlı Hesaplar Oluşturduğunuz masraf tanımını zamanlı hesaplara aktararak ileriki süreçlerde benzer işlemler için programın zamanlı hesap uyarılarını aktif etmesini sağlayabilir ve zamanı geldiğinde ödeme ekranının karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede aidat ödemeleri gibi tutarı ve ödeme süresi sabit olan ödemeler için sistemin ödeme işlemini talimatınızla tek tuşla gerçekleştirmesini sağlamış olursunuz.
Kopyala Oluşturduğunuz masraf faturasını kopyalayarak benzer faturalar için ayrıca giriş yapmaya gerek kalmadan seri bir şekilde fatura kaydı oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Bu bilgi yararlı oldumu ?