İrsaliye Oluşturma

İrsaliye Türleri

Giden İrsaliye Müşterilerinize satmış olduğunuz ürünleri ve verdiğiniz hizmetleri irsaliyelendirebilirsiniz.
Gelen İrsaliye Müşterilerinizden almış olduğunuz ürünler karşılığında size düzenledikleri irsaliyeleri kaydedebilirsiniz.
Transfer İrsaliyesi Şubeleriniz veya depolarınız arası ürün transfer işlemi için kullanabilirsiniz.


İrsaliye Kayıt Bilgileri


Müşterilerinize satmış olduğunuz ürünleri ve verdiğiniz hizmetleri fatura edebilir, kapalı veya açık fatura oluşturabilirsiniz. Satıcıların alıcılara sattıkları bir mal ve ya hizmet karşılığında düzenledikleri resmi evrak faturadır. Bu evrak üzerinde; alıcının ticari bilgileri, satılan mal ve ya hizmet türü, miktarı, fiyatı mutlaka belirtilmek zorundadır. Programda alış ve satış faturalarının işleyişi aynıdır. Sadece "Fatura" menüsünden "Satış" veya "Alış" faturasını belirlemeniz yeterlidir. Alış faturalarına özel olarak kullanabileceğiniz "Ek Maliyet Tutarları" alanı mevcuttur. Ek maliyet tutarlarını stok fiyatlarına yansıtarak kar/zarar raporlarınızı alırken belirtilen maliyet tutarı öncesi ve sonrası maliyetleri hesaplayabilirsiniz. Ek maliyetlerinizi stok hareketlerinize yansıtmak için alış faturası üzerinde bulunan "Ek Bilgiler" sekmesine gelerek "Ek Maliyet" alanından maliyet tutarını belirtmek olacaktır. Ek maliyet tutarının dağılımını yazdığınız tutar üzerinden fatura hareketlerine dağıtarak toplam maliyeti oluşturmaktadır. Fatura kaydı; programda cari, stok, kasa ve işlem türüne göre banka entegrasyonunu kapsar. Yani sadece fatura kaydı yaparak aynı anda diğer hesaplarında işleyişini sağlayabilirsiniz. Yapılan satış ve alış hareketleri fatura üzerinden yapılır. Fatura üzerinde gerekli yerler doldurulduktan sonra "Kaydet" butonuna basarak kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

Üst Bilgiler

Cari Bul

Cari bilgilerini daha önceden kayıt yaptığınız cari kart listesinden seçebilirsiniz. İşlem yapacağınız cariyi bu alandan faydalanarak tespit edebilirsiniz. Bu kısmı doldurmak için sol üst köşede bulunan "Cari Kart Bul" butonuna tıklayarak veya "F5" tuşuna basarak "Cari Kart Listesi"ni ekrana getirebilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz cariyi filtreleme kriterlerini kullanarak tespit edebilirsiniz.

Cari Kart  Seçim yaptığınız cari kartını açmak için kullanabileceğiniz alandır.
Cari Bakiyesi Seçim yaptığınız carinin bakiyesini TL veya döviz cinsinden görüntüleyebileceğiniz alandır.
Eski Faturalar Seçim yaptığınız cariye ait daha önce düzenlenmiş olan faturaların listesini alabileceğiniz alandır.
Yazdır Oluşturduğunuz faturaların çıktılarını almak için kullanabileceğiniz alandır.
İşlemler / Dosya Fatura kaydına dosya eklemek için bu alandan faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz formatta bir dosyayı ekleyerek ihtiyaç duyduğunuzda hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.
İşlemler / Çeki Listesi Faturadaki ürünler için çeki listesi oluşturma işlemlerini yapabileceğiniz alandır.Veritabanına kaydedilen bilgiler doğrultusunda program otomatik çeki listesi oluşturacaktır. Dilerseniz form üzerinde manuel olarak düzenleme yapabilirsiniz. Programa formül tanımlayarak formül sonuçlarını çeki listesine aktarmasını istiyorsanız gerekli ayarlamaların yapılması konusunda bu linkten faydalanabilirsiniz.
İşlemler / SMS Fatura carisine SMS gönderimi yapabilirsiniz. SMS gönderimi yapılacak kişiyi ilgili cari kartının üzerinde yetkililer sekmesinden tanımlayabilirsiniz.
İşlemler / Etiket Yazdır Fatura içerisinde seçilen ürünleri etiket yazdırma ekranına aktarmak için kullanabilieceğiniz alandır.
İşlemler / Taksitlendir Fatura tutarını taksitlere bölmek için kullanabilirsiniz. Sistem karşınıza taksit modülü içerisinde yer alan taksitlendirme ekranını açacaktır.
İşlemler / Vade Farkı Uygula Fatura kalemlerine bankaların uyguladığı vade fatk tutarını yansıtmak için kullanabileceğiniz alandır. 
İşlemler / K/Z Faturaya eklediğiniz ürün kalemlerinin kar/zarar durumlarını kontrol etmek için kullanabileceğiniz alandır. Maliyet hesabı alanından yaptığınız seçime bağlı olarak kar/zarar kontrolü sağlayabilirsiniz.
İşlemler / Cari Kart Analizi Fatura carisinin analizini görüntülemek için kullanabileceğiniz kısayoldur. 
İşlemler / Kopyala Oluşturduğunuz fatura kaydını kopyalayabileceğiniz alandır. Kopyalama işlemini satış, alış ve iade olarak gerçekleştirebilirsiniz.
İşlemler / Kopyala 2 Farklı şirketler arası fatura kopyalama işlemi için kullanabileceğiniz alandır. Kopyalama işleminin yapılması konusunda bilgi almak için tıklayınız.
İşlemler / Excelden Bilgi Al Fatura kalemlerini Excel'den aktarmak için kullanabileceğiniz alandır. Excel dosyası yolunu belirttikten sonra aktarılacak alanları aktar olarak işaretleyiniz ve Excel sutunlarını seçiniz. Bilgileri aktar butonuna basarak aktarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
İşlemler / Karekoddan Veri Al Olulşturduğunuz karekoddan bilgi çekerek aktarım gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz alandır. Sistemin çalışma şekli konusunda ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.
İşlemler / Formül Tanımları Fatura üzerinden formül tanımlama alanlarını kullanarak fatura hareket alanında yer alan miktarı alanına veya tanımladığınız hareket özel alan tanımlarına girişini yaptığınız formül tanımlarına bağlı olarak değerler aktarabilirsiniz. Sistemin çalışma şekli konusunda ayrıntılı bilgiye bu alandan erişebilirsiniz.

 

 

Genel Bilgiler

Cari Bilgileri Cari bilgilerini daha önceden kayıt yaptığınız cari kart listesinden seçebilirsiniz. İşlem yapacağınız cariyi bu alandan faydalanarak tespit edebilirsiniz. Bu kısmı doldurmak için sol üst köşede bulunan "Cari Kart Bul" butonuna tıklayarak veya "F5" tuşuna basarak "Cari Kart Listesi"ni ekrana getirebilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz cariyi filtreleme kriterlerini kullanarak tespit edebilirsiniz.
Fatura Seri / No Fatura no alanına dilerseniz manuel olarak fatura numarası yazabilir veya programın otomatik vermesi için boş bırakabilirsiniz. Fatura numarasına programın otomatik verdiği numaraları program içerisinde "Yetkili" menüsünde yer alan "Sayaç Tanımları" alanından
düzenleyebilirsiniz. Fatura seri alanına ise matbu fatura formunuz üzerinde yer alan seri numarasını belirtebilirsiniz.
Fatura Tarihi / Saati Fatura Saati alanına faturanın düzenlendiği tarihi ve saati yazabilirsiniz. Program otomatik olarako anki sistem tarihini ve saatini aktaracaktır. İsterseniz manuel olarak ta değiştirebilirsiniz. Fatura tarihleri mali açıdan önemlidir. Tarihlerin fatura numarasına orantılı olması gereklidir.
Vadesi / Vade Durumu Vadesi alanına düzenlemiş olduğumuz fatura veresiye satış ise vade tarihi girilir. Eğer boş bırakılırsa ve vade durumu manuel giriş seçilmişse program otomatik olarak sistem tarihini atacaktır.Varsayılan vadeyi kullan seçiminin yapılması durumunda program vade alanına aktarmış olduğu sistem vadesini varsayılan olarak baz alacak ve bu alanda manuel değişiklik yapılmasına izin vermeyecektir. Cari vadesini kullan seçeneği işaretlenirse cari kartında, hesap bilgileri sekmesinde belirtilen vade rakamı, günün tarihine eklenerek cari vadesi hesaplanacaktır. Hareketlerdeki vadeyi kullan seçeneğinin işaretlenmesi durumunda ise stok kartları üzerlerinde belirtilen vade değeri, günün tarihine eklenerek hareketlerin vade tarihi hesaplanacaktır.
Özel Kodu Özel kod alanını raporlamalarda faturaları özel kodlara göre filtreleme yapmak için kullanabilirsiniz. 
Grubu Faturalarınızı gruplandırarak ihtiyacınıza göre fatura raporları alırken bu gruplara göre firltelemeler yapabilirsiniz.
Cari/Stok Hareket Ayarları Cari / Stok Ayarları alanından kaydettiğiniz faturanı cari ve stok entegrasyonlarını belirleyebilirsiniz. Bu alanların işaretlenmesi sonucunda yapılan fatura hareketleri cari ve stoklara işlenir. Aksi takdirde seçenekler işaretlenmez ise düzenlenen fatura hareketi cari ve stokta hiçbir
etki etmeyecektir.
KDV Oranı KDV % alanı fatura tutarına eklenecek olan Katma Değer Vergisi oranıdır. Stok kartlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Temel gıda maddelerinde bu oran % 8’dir. Bu oranlar fatura tutarına dahil ve ya hariç olabilir. Bu oranların dahil ve ya hariç olduğunu alanından belirleyebilirsiniz. KDV oranını sabitleyebilirsiniz.
Fatura Tipi Konsinye ürün satışı gerçekleştiriyorsanız ve düzenlediğiniz fatura konsinye ise durumunu konsinye fatura olarak belirleyebilirsiniz. Proforma fatura işlemlerinizde ise fatura tipini proforma fatura seçebilirsiniz. Program ilgili işaretlemelere bağlı olarak gerekli cari/stok entegrasyonlarını sağlayacaktır.
Faturası Kesildi / Fatura İptal Düzenlemiş olduğunuz fatura yazdırılmış ise program otomatik olarak faturası kesildi seçeneğini işaretleyecektir. Faturayı iptal etmek için ise fatura iptal seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
Evrak No Girişi İrsaliye modülü kullanmıyorsanız faturanın irsaliye numarasını bu alandan belirtebilirsiniz. Birden fazla evrak no girişini enter kullanarak sağlayabilirsiniz. Evrak numarası ile tarihi arasına virgül koyarak ayrılmalarını sağlayabilirsiniz.

 

Diğer Üst Menü

Adres Bilgileri Fatura carisinin adres bilgilerini görüntüleyebileceğiniz ve değişiklik uygulayabileceğiniz alandır. Cari kartında tanımlı fatura adresi ve sevk adresi otomatik yansımaktadır. Cari için birden fazla adres tanımlanmış ve sevkiyat farklı bir adrese gerçekleşecekse cari adresleri alanından ilgili adres seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Ek Bilgiler 1

Ek bilgi 1 ve 2 alanlarını doldurarak yazdığınız bilgilerin fatura çıktısında yer almasını sağlayabilirsiniz. Açıklama alanı stok kalemlerinin isimlerini yan yana yazmaktadır. Fatura kalemlerine ÖTV uygulamak istiyorsanız ÖTV alanını dahil veya hariç olarak seçim yapmanız gerekmektedir. Bu seçeneği işaretlediğinizde hareket alanına stok kalemlerinde ÖTV oranı belirtebileceğiniz bir alan aktif olacaktır. Özel iletişim vergisiyle ilgili işaretlemeleri de bu alandan gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçeneği işaretlediğinizde hareket alanına stok kalemlerinde özel iletişim vergisi oranı belirtebileceğiniz bir alan aktif olacaktır. Stok kartında bu oranlar belirlenmişse program otomatik yansıtacaktır. Fatura ihraç kayıtlı ise ihraç kaydı seçeneğini işaretleyebilir, düzenlediğiniz fatura için bonus vermek istiyorsanız bonus ver seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Kargo no alanına faturadaki ürünlerin teslim edildiği kargo firmasınca verilen numarayı belirtebilirsiniz. 

Varsyılan depo alanından faturadaki tüm kalemler için bir depo belirterek tüm stok kalemlerine aktarılmasını sağlayabilirsiniz. 

Döviz alanı fatura üzerinde ki dövizle yapılan işlemler için kullanılmaktadır. Burada düzenlediğiniz faturanın tutarını istediğiniz döviz birimine çevirebilir, tutarı yine döviz olarak cari ve stok kartlarına işleyebilir, üzerinde bulunduğunuz faturaya ait döviz kurunu belirleyebilirsiniz. Fatura tutarının carinizin döviz hesabına yansımasını istiyorsanız kullanılan cari hesabını döviz işaretleyiniz ve cari kartına alanını işaretleyiniz. Stok hareketine döviz kaydı olarak yansıması için ise stok kartına kısmını işaretlemeniz gerekmektedir.

İskontolar

"KDV Öncesi İskonto" alanı iskonto ( indirim ) seçenekleridir. Bu alanlarda belirtilen indirim oranları fatura tutarına KDV uygulanmadan önce yapılan yani KDV siz tutara uygulanan indirimlerdir. "Cari Kartı İskontosu" alanını işaretlediğinizde fatura düzenlediğimiz kişinin daha önce cari
kartında belirttiğimiz özel iskonto oranı gelecektir. Bu oranı manuel olarak ta değiştirebilirsiniz. "İskonto 1-2-3 " alanında yer alan iskontolar stoklara uygulanır. İskonto adeti 3 tür. İşleyişi ise 1. iskontodan başlanır ve indirimli tutar üzerinden 2. iskonto uygulanır. Daha sonra 3. iskonto uygulamaya girer. Bunu bir örnekle açıklayalım.

100 TL tutarında bir satışımız var. Aşağıdaki iskonto tablosuna göre indirimli tutarı bulalım. 

Burada ilk olarak 100 TL tutar üzerinden 1. iskonto oranı %15 uygulanır. 100 * % 15 = 15 ( 100 – 15 )

Tutarımız 85 TL olur. Sonra 2. iskonto oranı %10 uygulanır. 85.* % 10 = 12,750 ( 85 – 12,750) tutarımız 72,250 TL olur. En son olarak ta 3. iskonto oranı %5 uygulanır. 72,250 * % 5 = 3,6125
( 72,250 – 3,6125 ) ve toplam tutarımız 68,6375 TL olacaktır.


"Stok Kartı İskontosu" oranı stok kartını kaydederken belirttiğimiz özel iskonto oranından uygulanmaktadır. Bu oranlar alış ve satış faturalarında aynı değildir. Bu oran ise en son yani yapılan tüm iskontolardan sonra uygulanır. Yukarıda ki örneğimizi uygularsak en son kalan tutar üzerinden yani 68.6375 TL üzerine stok kartı iskontosu uygulanır.


"KDV Sonrası İskonto" alanı fatura tutarına KDV eklendikten sonra uygulanır. Bu alana hem rakam hem de oran girebilir ve ya ikisini de yapabiliriz.
Yukarıda ki örneği uygularsak 68,9375 * 1,18 = 81,34625 TL ( 81,34625 * % 10 = 8,134625 TL
( 81,34625 – 8,134625 ) = 73,211625 TL ( 73,211625 – 5 ) = 68,211625 TL Toplam fatura tutarımız
olacaktır

Pazarlama Faturayı düzenleyen pazarlama personelinizi belirleyerek prim kazanma türünü belirleyebileceğiniz alandır. Fatura bazında alanını işaretlerseniz seçim yaptığınız pazarlama personeli fatura toplamı üzerinden belirlediğiniz oranda prim hak edecektir. Belirtmiş olduğunuz işçilik primi hesaplamalarını program faturaya eklediğiniz hizmetlerden hesaplayacaktır. Satır bazında prim kazandırmak için ilgili seçeneği işaretledikten sonra satırlar üzerinde aktif olacak prim oranı girişi yapılmalıdır. Stok kartlarında bu oran belirtilmişse program otomatik olarak yansıtacaktır.
Not Faturayla alakalı not girişi yapabileceğiniz alandır.  Belirtmiş olduğunuz notları dilerseniz fatura çıktısında gösterebilirsiniz.
Özel Tanımlar Fatura kaydı oluştururken eklemek istediğiniz ancak veri giriş alanını bulamadığınız bilgiler için özel alan tanımı oluşturabilirsiniz.
Fiyat Değiştirme Fiyat değiştirme alanında yer alan % oranı faturanın toplam tutarını artırmak ve ya düşürmek için kullanılır. Fiyatı artırmak ve ya düşürmek istiyorsanız değiştirmek istediğiniz oranı girip işlemi uygula butonuna basmanız yeterli olacaktır.
Bağlantılar Oluşan fatura sipariş, irsaliye vb. formlardan aktarılmış ise, ilgili formun tarih ve numarası bu alana yansımaktadır.
CRM CRM modülü kullanıcıları faturayı tanımladıkları proje ve satış koduyla ilişkilendirmek veya bağlı olduğu kampanyayı belirlemek için bu alandan faydalanabilir

 

 

Üzerinde Bulunduğum Satıra Stok Ekle Fatura hareketleri alanında seçili olan satıra stok eklemek için kullanabileceğiniz alandır.
Yeni Satıra Stok Ekle En alt satıra yeni bir stok eklemek için bu butondan faydalanabilirsiniz.
Yeni Satıra Birden Fazla Stok Ekle En alt satıra hızlı bir şekilde birden fazla stok eklemek için kullanabileceğiniz alandır. Bu buton kullanılarak stok eklenildiğinde stok ekleme ekranı açık kalır ve eklenecek stoklar seçilerek tamam butonuna basıldığında miktar giriş ekranı açılır. Eklenecek miktar belirtildiğinde ise program yazılan miktarı arka planda fatura formuna aktaracaktır.
Araya Satır Ekle Üzerinde bulunduğunuz satırların arasına ürün eklemek için kullanabileceğiniz alandır.
Fatura Hareketini Sil Yanlışlıkla eklediğiniz veya silmeniz gereken bir fatura hareketini silmek için faydalanabilirsiniz.
Aktif Stok Kartını Aç Üzerinde bulunduğunuz stok kartını açmak için faydalanabilirsiniz.
Stok Paket Bul Fatura üzerine olulşturdğunuz paketleri eklemek için bu butondan faydalanabilirsiniz.
Hizmet Ekle Fatura hareket alanına hizmet eklemek için kullanabileceğiniz alandır.
Stok Fiyatlarını Göster Eklediğiniz stoğun kartının fiyat istatistiklerini görüntülemek için faydalanabilirsiniz. Program stoğun en son alış, satış, en ucuz alış ve satış fiyatı gibi istatistiksel bilgilerini ekrana yansıtacaktır. Aynı zamanda stok kartında tanımlı olan satış fiyatları da ekranda gösterilecektir.
Seri/Lot Bul Stoklarınızı seri/lot barkodlarını okutarak faturaya aktarmak için faydalanabilirsiniz. Açılan ekrana seri/lot bilgisini yazarak daha önce girişi yapılmış olan seri/lot numaralarından ürün aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Seri/lot işlemleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.
Hareket Ek İşlemler

En Son Alış/Satış Fiyatı: Üzerinde bulunduğunuz fatura türüne göre stoğun fatura carisine veya tüm carilere satış veya alış tutarını görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz kaynak olarak sadece faturayı veya irsaliyeyi seçim yapabilirsiniz.

Stok Bloke/Termin Raporu: İlgili stok kartının bloke / termin raporuna erişerek toplamda kaç birim termin/blokesi olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Aktif Harekete Açıklama Gir Aktif stok kartına hareket girişi yapmak için kullanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz açıklamayı fatura çıktısında fatura kaleminin hemen alt kısmında gösterebilirsiniz. Tasarımın nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Seri / Lot Girişi Eklemiş olduğunuz fatura kalemine seri/lot numarası tanımlamak için kullanabileceğiniz alandır. Alış faturalarında yeni seri numaraları girebilirken satış faturalarında mevcut seri/lot numaralarından seçim yaparak çıkışlarını sağlayabilirsiniz.Seri/lot işlemlerinin yapılması konusunda detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.
Asorti Hareketleri Eklediğiniz stoğun asorti detaylarını görüntülemek ve değiştirmek için kullanabilirsiniz. Asorti işlemleri konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Özel Alan Ayarları Fatura hareketlerine özel alan tanımlayarak hareket bazlı özel alan girişleri gerçekleştirebilirsiniz. Böylece fatura hareketine belirtmek istediğiniz ancak giriş alanını bulamadığınız veriler için alan tanımlamış olursunuz. Bu alana sayısal türde özel alan açmışsanız formül tanımları oluşturarak özel alanlardaki verileri fatura hareketlerinin miktar ve özel iskonto kısımlarına aktarımlarını sağlamış olursunuz. Formül tanımlama işlemleri konusunda daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Kapalı Fatura Müşterilerden tahsil ettiğiniz veya müşterilerinize ödediğiniz fatura bedellerini fatura kaydı esnasında kaydederek faturayı kapalı faturaya çevirebilirsiniz. Kapalı fatura oluşturmak için kapalı fatura sekmesine giriniz. İşlem türünü belirttikten sonra işlemle ilgili diğer detayları yazınız. Faturayı birden fazla ödeme seçeneği ile kapatabilirsiniz. Bunun için ilk ödeme şeklini girdikten sonra ikinci ödeme şeklini girmek için kapalı fatura alanının hemen alt kısmında yer alan ekle butonuna basınız ve yeni ödeme tanımını belirtiniz. Ekranın sol kısmında kalan tutar bilgileri görüntülenecektir. Yine ekranın sol kısmında yer alan kapalı fatura tanımları butonuna basarak hızlı fatura kapatmak işlemi için kısayollar belirtebilirsiniz. Açılan ekranda en sık kullandığınız fatura kapatma türlerini belirtiniz. Bu tanımların kısayollarını ise faturanın üst kısmında yer alan kısayollar alanından belirtebilirsiniz. Alt kısımda yer alan otomatik kapat seçeneğini işaretleyerek varsayılan olarak tanımlanan ödeme tanımına göre faturayı kaydettiğiniz anda otomatik kapatılmasını sağlamış olursunuz.

 

Alt Toplamlar

 

Alt Toplamlar Fatura hareketlerinin toplamlarını görüntüleyebileceğiniz alandır. Bu alandan aynı zamanda tevfikat, ek tutar ve ek kesinti de girebilirsiniz. Tevfiyat girişi için tevfikat tutarının yan tarafında yer alan butona basabilirsiniz. Açılan ekrana tevfikat oranını girerek fatura kalemlerine aktarımını yapabilirsiniz. Kalem bazında tevfikat girişi için, fatura hareket alanında yer alan tevfikat giriş kısmından faydalanmanız gerekmektedir. Ek tutarlar alanından fatura için sigorta, navulun ve gümrük girişleri gerçekleştirebilirsiniz. İlgili tutarları yazarak tamam butonuna basınız. Program belirttiğiniz rakamları ek maliyet olarak hesaplayacaktır. Ek kesintiler alanından ise genel ayarlarda tanımladığınız ek kesinti oranlarını girerek faturaya yansımasını sağlayabilirsiniz.
Döviz Alt Toplamlar Ek bilgilerde belirtmiş olduğunuz döviz birimine göre tutarların döviz karşılıklarını alabilirsiniz.
KDV Detayları Fatura kalemlerinde belirttiğiniz KDV oranlarını, matrahlarını ve tutarlarını görüntüleyebileceğiniz alandır.
İskontolar Faturada uyguladığınız tüm iskontoların toplamlarını alabileceğiniz alandır. 
Stok Bakiyeleri Üzerinde bulunduğunuz stokların seçili depoları bazında işlem öncesi, termin, bloke ve işlem sonrası miktarlarını görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu bilgi yararlı oldumu ?