AKINSOFT NetDental programında 2019 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

Eklenme Tarihi : 23.12.2011
Görüntülenme Sayısı : 7301

 


Uyarı : Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız!

Sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz. NetDental  programında devir işlemi için, server program üzerinde “Yetkili Kişi” alanından şirket işlemlerine geliniz. Karşınıza şirket kayıt ekranı açılacaktır.

 


Buradan “Çalışma Yılları” sekmesine geçerek “Çalışma Yılı Oluştur” butonuna tıklayınız. Karşınıza bir sonraki adımda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır.

 


Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı, “Oluşturulacak Çalışma Yılı” alanına girip (Örn. 2019) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz. (Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2018)

 


Modül bazında aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek yada aktarılmasını istemediklerinizin işaretini kaldırarak programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz.

Tüm bu işlemlerin ardından, “Yeni Yıl Devir işlemine Başla” butonuna tıklayınız. Programınız yeni yıl için aktarım işlemine başlamış olacaktır. Aktarım; Veri yoğunluğunuza göre bir süre zaman alabilir. Lütfen bu aşamada bilgisayarınıza müdahale etmeyiniz ve başka bir program çalıştırmayınız.

 

Herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da kurumsal çağrı merkezimiz ile irtibata geçerek tarafınıza en yakın çözüm ortağımızın yönlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Çağrı Merkezi İrtibat No : 444 40 80    

       

Bu bilgi yararlı oldumu ?