AKINSOFT Hal Otomasyonu programında 2020 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

Eklenme Tarihi : 28.12.2009
Görüntülenme Sayısı : 10865

 

           
 Uyarı 1: AKINSOFT Hal Otomasyonu programının yılsonu devir işleminden önce sürümünü güncellemeyi unutmayınız.

 Uyarı 2: Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız!

Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz. Hal Otomasyonu programında devir işlemi için, Server makineden ana menü “Yetkili” sekmesinden, "Şirket kayıt" alanına tıklayınız. Karşınıza aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır.

 

        
Buradan “Çalışma Yılları” sekmesine geçerek “Çalışma Yılı Oluştur” tuşuna tıklayınız. Karşınıza bir sonraki adımda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır.
          

                                       

 Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı, “Oluşturulacak Çalışma Yılı” hanesine girip (Örn. 2020) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz.  (Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2019)

Modül bazında aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek ya da aktarılmasını istemediklerinizin işareti kaldırarak programınızı yeni yıl için, devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz.

 

     

     

Tüm bu işlemlerin ardından, “Yeni Yıl Devir İşlemine Başla (F5)” butonuna tıklayınız. Programınız yeni yıl için aktarım işlemine başlamış olacaktır. Aktarım; veri yoğunluğunuza göre bir süre zaman alabilir!. Lütfen bu aşamada bilgisayarınıza müdahale etmeyiniz ve başka bir program çalıştırmayınız!...    

Herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da kurumsal çağrı merkezimiz ile irtibata geçerek tarafınıza en yakın çözüm ortağımızın yönlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Çağrı Merkezi İrtibat No : 444 40 80    

 

Bu bilgi yararlı oldumu ?